تعداد بازدید : ۱۹۴۸
کد خبر : ۲۲۲۵۸۴
زیان خالص، تبدیل به سود خالص شد؛
۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
بر اساس صورت‌های مالی شرکت اصلی این بانک موفق به کسب سود خالص ۹ ریالی به ازای هر سهم شده که این مبلغ در سال قبل از آن معادل ۲۵ ریال بوده است.

عدم تحقق انتظار سهامداران بانک در سال ۱۳۹۸

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بانک تجارت در سال گذشته و بر اساس صورت‌های مالی تلفیقی سودخالص ۹ هزار و ۵۷۸ میلیارد ریالی را محقق کرده و این در حالی است که این بانک در سال گذشته از آن زیان خالص ۷۵۲ میلیارد ریالی را محقق کرده بود.

عدم تحقق انتظار سهامداران بانک در سال ۱۳۹۸

همچنین بر اساس صورت‌های مالی شرکت اصلی این بانک موفق به کسب سود خالص ۹ ریالی به ازای هر سهم شده که این مبلغ در سال قبل از آن معادل ۲۵ ریال بوده است.

اقلام اصلی ترازنامه این بانک شامل ۸۷۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطایی به اشخاص غیردولتی، مطالبات از دولت به مبلغ ۴۶۴ هزار میلیارد ریال و سپرده قانونی معادل ۲۱۰ هزار میلیارد ریال بود که مطالبات از بانک‌ها و سایر موسسات اعتباری به مبلغ ۲۵۱ هزار میلیارد ریال از دیگر اقلام اصلی بخش دارایی‌های این بانک است.

لازم به ذکر است، جمع کل دارایی‌های این بانک در پایان سال گذشته به ۲ هزار و ۴۷۸ هزار میلیارد ریال رسیده است. جمع دارایی‌های بانک ۲۹ درصد افزایش را نسبت به سال ۹۷ نشان می‌دهد.

در بخش بدهی‌ها و حقوق صاحبان سهام بانک، مبلغ حقوق صاحبان سهام سپرده‌ها به یک هزار و ۲۹۴ هزار میلیارد ریال رسیده که ۲۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد. سپرده‌های جاری و کوتاه مدت مشتریان نیز به ۶۹۰ هزار میلیارد ریال رسیده که بدهی به بانک‌ها نیز به ۱۱۳ هزار میلیارد ریال رسیده است.

همچنین زیان انباشته بانک با کاهش جزئی نسبت به سال گذشته به ۱۰۷ هزار و ۴۸۸ میلیارد ریال رسیده که این زیان معادل ۴۸ درصد از سرمایه ثبت شده بانک بوده و بر اساس آخرین افزایش سرمایه صورت گرفته، سرمایه فعلی بانک معادل ۲۲۳ هزار و ۹۲۶ میلیارد ریال است.

در صورت سود و زیان درآمد تسهیلات و سپرده‌گذاری‌های بانک به ۱۹۵ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال رسیده که ۲۰ درصد افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. هزینه سود سپرده‌های بانک با ۱۵ درصد افزایش به ۱۶۷ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال رسیده و به این ترتیب خالص درآمد تسهیلات با افزایش در حدود ۵۰ درصدی مواجه شده است.

۹۲.۸۶۰ میلیارد ریال از درآمد تسهیلات بانک از محل وجه التزام شناسایی شده و این وجه التزام عمدتا و به مبلغ بیش از ۶۶.۰۰۰ میلیارد ریال بابت تسهیلات معوق بخش دولتی بوده است.
درآمد کارمزد بانک با رشد بیش از ۵۵ درصدی به ۱۷.۷۱۹ میلیارد ریال رسیده و سود سرمایه گذاری‌ها نیز به ۱۹.۷۰۵ میلیارد ریال رسیده است.

همچنین در بخش خالص سود مبادلات ارزی به ۱۸.۰۴۰ میلیارد ریال رسید که عمدتا بابت سود تسعیر ارز بود که این مبلغ نسبت به سال قبل از آن در حدود ۵۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد. 

لازم به ذکر است، بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی، نرخ تسعیر ارز دلار معادل ۹۰ هزار ریال و یورو معادل ۱۰۲ هزار ریال ثبت شده است.

هزینه‌های عمومی اداری بانک با ۳۰ درصد افزایش به ۵۱ هزار و ۸۸۳ میلیارد ریال رسیده که مطالبات مشکوک‌الوصول بانک و هزینه شناسایی شده آن در سال گذشته با ۶ درصد کاهش معادل ۱۶.۳۹۴ میلیارد ریال شناسایی شده است.

لازم به ذکر است، تسهیلات اعطایی بانک شامل ۱۱۲ هزار میلیارد ریال مطالبات مشکوک الوصول که ۹۶ هزار میلیارد ریال برای آن‌ها ذخیره مطالبات مشکوک الوصول لحاظ شده است.

بیش از ۲۲۸ هزار میلیارد ریال از تسهیلات به صورت ارزی پرداخت شده این تسهیلات به مبلغ ۱۵۰ هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی، ۱۳.۲۶۱ میلیارد ریال از محل صندوق ذخیره ارزی و ۶۵.۱۰۸ میلیارد ریال از محل منابع داخلی صندوق پرداخت شده است.

سپرده‌های مدت‌دار بانک شامل ۸۰۷ هزار میلیارد ریال سپرده بلند مدت و ۴۷۶ هزار میلیارد ریال نیز سپرده‌های کوتاه مدت بوده و بخش عمده سپرده‌های بلندمدت با نرخ ۱۳ تا ۱۶ درصد تامین شده است.

سپرده‌های مشتریان نیز شامل ۹۴ هزار میلیارد ریال سپرده‌های دیداری، ۹۹ هزار میلیارد ریال سپرده‌های پس‌انداز و مشابه و ۹۷ هزار میلیارد ریال سایر سپرده‌ها است.

Sia
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
پول فروش ۳۰ درصد سهام چرا واریز نمیکنید ، گه تو این سیستم بانکیتون
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
از هم برج قبل سهاممو فروختم دریغ از یک ریال لعنت به بانک تجارت
تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
بانک تجارت باید از سوی دولت حمایت شود و در راستای پیشرفت کشور بدرخشد
ناشناس
Romania
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
لعنت بهت کارکنانت یک ماه سهام فروختم پول منو همسرم رو واریز نکرده لعنت لعنت لعنت
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
بایدم خارج بشه از بحران از ۱۲ هم بانک تجارت خراب شده فروختیم با سرمایه ما خودشو نجات داده ریالی پول سهام واریز نکرده امیدواریم خدا سر زنو بچه های اینا بیاره تا بفهمن از کجا میخورن
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: