تعداد بازدید : ۱۰۱۲
کد خبر : ۲۲۲۶۰۱
جذابیتی به نام افزایش سرمایه این شرکت بیمه‌ای؛
۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
ارزش بازار پرتفوی بورسی شرکت دستاورد دی با پرش ۱۲۶ درصدی، از ۲۰۲ میلیاردتومان ابتدای سال به ۴۵۷ میلیارد تومان در پایان فصل بهار رسیده است.

پرش ۱۲۶ درصدی ارزش بازار بیمه دی

به گزارش بورس‌نیوز، یکی از زیرمجموعه‌های ارزنده شرکت بیمه دی، شرکت سرمایه گذاری دستاورد دی است.

امروز گزارش ۳ ماهه اول این شرکت منتشر شد. طبق این گزارش، ارزش بازار پرتفوی بورسی شرکت دستاورد دی با پرش ۱۲۶ درصدی، از ۲۰۲ میلیاردتومان ابتدای سال به ۴۵۷ میلیارد تومان در پایان فصل بهار رسیده است.

سود حاصل از خرید و فروش سهام در این ۳ ماه به رقم ۸۸ میلیارد تومان رسیده که بسیار چشمگیر است. برای درک بهتر این شاهکار دستاورد دی، بد نیست بدانید کل سود حاصل از خرید و فروش سهام این شرکت در سال ۹۸، حدود ۹۶ میلیارد تومان بوده و حدود ۶ میلیارد تومان هم سود مجامع دریافت شده است.

پرتفوی این شرکت، حالا بسیار بزرگتر از سال ۹۸ شده و با توجه به افزایش معاملات احتمالا شاهد تداوم جهش سودآوری دستاورد دی در ماه‌های بعد خواهیم بود. ضمن اینکه حتی با فرض تکرار همین میزان سود در فصل‌های بعد، دستاورد دی با احتساب سود مجامع شرکت ها، در پایان سال جاری، سودی در حدود ۳۶۰ میلیارد تومان شناسایی خواهدکرد؛ بنابراین می‌توان خوشبین بود شرکت دستاورد دی به ازای هر سهم بانک دی سود تقریبا ۱۴۴ تومانی محقق کند.

البته تمام سود محقق شده توسط دستاورد دی، در مجمع تقسیم نخواهد شد و احتمالا طبق روال قبل، بخشی از این سود، در مجمع تقسیم شده و بعنوان سود نقدی به بیمه دی می‌رسد و مابقی در قالب سود انباشته، در صورت‌های مالی دستاورد دی ثبت شده و در فرآیند سرمایه گذاری‌های دستاورد دی، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. کما اینکه سال گذشته هم دستاورد دی، بخش کمی از سود تحقق یافته را در مجمع تقسیم کرد و مابقی را به حساب سود انباشته انتقال داد.

دستاورد دی، تنها بخشی از ارزندگی بیمه دی را از آن خود کرده و بیمه دی، پتانسیل‌های دیگری هم برای جذب سرمایه گذاران دارد. برنامه این شرکت برای افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها (که چندی قبل بیمه دی در مورد آن شفاف سازی کرد) نیز، عامل دیگری برای جذابیت این سهم ارزنده بیمه‌ای است.

علاوه بر این، بیمه دی به سبب ارتباط با بنیاد شهید و...، مشتریان پر و پا قرصی هم دارد و وجود چنین مشتریانی برای هر شرکت بیمه ای، امتیاز بزرگی است. نسبت P بر E "ودی" در حال حاضر کمتر از ۱۰ بوده و با این شرایط، به نظر می‌رسد در روز‌های آینده، تحرکات جدی در سهم این شرکت ببینیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: