تعداد بازدید : ۶۴۲
کد خبر : ۲۲۲۷۶۲
افزایش ۱۰درصدی تولید برق تا سال ۱۴۰۰؛
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
سقف حداکثری نرخ فروش برق بر اساس آخرین مصوبات ابلاغی و اجرا شده از تاریخ ۲۵ اردیبهشت سال جاری، مبلغ ۶۰۰ ریال به ازای هر کیلوات وات ساعت است.

فروش تضمینی شوباد

به گزارش بورس‌نیوز، حسین ذهبی مدیرعامل بکهنوج درخصوص میزان ظرفیت این نیروگاه اظهارکرد: ظرفیت برق تولیدی شرکت تولیدی برق ماهتاب کهنوج که مالک دو نیروگاه "کهنوج و شوباد" بوده شامل نیروگاه کهنوج با ظرفیت ۷۵ مگاوات بوده و نیروگاه شوباد که مجموعا یک بلوک سیگل ترکیبی «مشتمل بر دو واحد گازی و یک واحد بخار» به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات است.

وی درخصوص میزان تولید برق برای سال جاری و البته سال آتی اشاره داشت و ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌ها، میزان تولید برق در سال ۹۹ حدود ۵ درصد بیش از سال گذشته و برای سال ۱۴۰۰، حدود ۶ درصد بیش از سال ۹۹ خواهد بود.

مدیرعامل "بکهنوج" درخصوص خرید برق توسط وزارت نیرو از نیروگاه‌ها نیز تصریح کرد: نمی‌توان نرخ ثابتی را برای فروش برق در بازار در نظر گرفت، اما سقف حداکثری نرخ فروش برق بر اساس آخرین مصوبات ابلاغی و اجرا شده از تاریخ ۲۵ اردیبهشت سال جاری، مبلغ ۶۰۰ ریال به ازای هر کیلوات وات ساعت است.

ذهبی افزود: نرخ فروش آمادگی برای نیروگاه‌هایی که خروجی آن‌ها در بازار برق به فروش می‌رسد، ثابت و برابر با ۱۸۵ ریال به ازای هر کیلوات ساعت است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برق تولید شده در واحد بخار نیروگاه شوباد در حال جاضر و تا اواخر مرداد ۹۹ تحت شرایط فروش تضمینی قرار داشته و پس از آن، در بازار رقابتی برق به فروش می‌رسد که در عمل نرخ‌های فروش تضمینی بیشتر از نرخ‌های فروش در بازار برق است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"هپکو" به مجمع رفت

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
حسابرس

حسابرس "قبیستو" در مجمع مشخص شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ برگزار شد.
ترکیب جدید هیات مدیره

ترکیب جدید هیات مدیره "اتکام" تعیین شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه اتکایی امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: