تعداد بازدید : ۳۱۶۵
کد خبر : ۲۲۲۸۸۲
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید شد؛
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
احتمالا تمام شرکت‌ها از محل آورده نقدی، افزایش سرمایه داشته باشند.

بررسی دو نکته در زیرمجموعه های

به گزارش بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری البرز با نماد "والبر" از زیرمجموعه های گروه دارویی برکت روز سه شنبه مجمع سالیانه خود را برگزار خواهد کرد. "برکت" هم سهامداران را به مجمع ۲۱ ام تیرماه فرا خوانده است. "والبر" در سال مالی ۹۸ به ازای هر سهم ۹۴۵ ریال و "برکت" در همین مدت به ازای هر سهم ۵۷۸ ریال سود محقق کرده اند. "والبر" سهام ۱۰ شرکت دارویی بورسی و نیز شرکت پخش البرز را در سبد سرمایه گذاری های خود دارد. با توجه به جذابیت های افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، سهامداران دارویی ها هم در انتظار خبری از جنس تجدید ارزیابی دارایی ها در شرکت های دارویی هستند.

علی فلاح پور مدیر امور بودجه و مجامع و نظارت بر شرکت های گروه دارویی برکت در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت افزایش سرمایه در زیرمجموعه های "برکت" بیان کرد: افزایش سرمایه شرکت های زیرمجموعه "والبر" و "برکت" در حد همان اخباری که در مجامع یا شفاف سازی های سامانه کدال منتشر شده، مورد تایید است. از بین زیرمجموعه ها، افزایش سرمایه شرکت پخش البرز از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، در مرحله کارشناسی و قیمت گذاری دارایی ها است. بررسی افزایش سرمایه سایر شرکت ها در دستور کار هلدینگ هست و باید دید کدام یک از زیر مجموعه ها، قابلیت انجام افزایش سرمایه را دارد. اما احتمالا تمام شرکت ها از محل آورده نقدی، افزایش سرمایه داشته باشند. کما اینکه در مجمع "دتولید" هم به این موضوع اشاره شد.

وی افزود: شرکت سرمایه گذاری البرز "والبر" هم افزایش سرمایه ۵۲ درصدی از محل سود انباشته را در دست اجرا دارد که در این زمینه شفاف سازی شده است. "دتولید" هم در مجمع از برنامه افزایش سرمایه از محل آورده نقدی خبر داده است.

وی در رابطه با برنامه های مربوط به تولید محصولات جدید گفت: شرکت های زیرمجموعه، تولید محصولات جدید و ارائه آن به بازار را هم همچون سال های قبل در دستور کار دارند. از جمله اتفاقات جدیدی که در این مجموعه صورت گرفته، تولید داروهای جدیدی است که در شرایط فعلی احتمالا تقاضای خوبی هم داشته باشند. از بین شرکت های موفق این مجموعه در تولید محصولات جدید، میتوان به شرکت های سبحان آنکولوژی، تولیددارو، سبحان دارو و ایران دارو اشاره کرد. البته عرضه محصولات جدید به بازار مشروط به اخذ تاییدیه های خاصی است که در صورت قطعیت هر مورد، اطلاع رسانی رسمی انجام خواهد شد.

بورس نیوز متذکر می شود شرکت سبحان آنکولوژی چندی قبل در یک شفاف سازی در سامانه کدال به خبر اخذ مجوز تولید داروی استراتژیک Remdesivir اشاره کرد.

بررسی دو نکته در زیرمجموعه های

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
در این مجموعه ها همه چی الکی است. آقای سلطانی حرایت یکی از این مجموعه ها استاد کلک بود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.