تعداد بازدید : ۱۸۳۵
کد خبر : ۲۲۲۹۳۲
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
پارامتر اول (دلار) همچنان با قدرت وجود داشته، در خصوص بهبود پارامتر دوم (بیماری کرونا) نیز هنوز سیگنال درمانی یافت نمی‌شود و در نهایت پارامتر سوم یعنی حمایت دولت نیز با‌ای تی اف‌های در راه به عنوان عاملی موثر بر رشد بازار سرمایه همچنان پابرجاست.  
۳ پارامتر تکان دهنده
 
بهروز شهدایی، کارشناس بازار سرمایه در ارزیابی بازار به بورس نیوز گفت: در نگاهی کلی به بازار می‌توان دریافت، نخستین پارامتری که در سال ۹۸، موج اولیه برای رشد را در بازار ایجاد کرد، نرخ دلار بود، فعالین بازار نیز براساس جایگزینی نرخ جدید دلار، نگاهی جدید به قیمت‌ها اعمال کرده و حرکت اول بازار سرمایه ایجاد شد. 

وی به بیماری کرونا نیز اشاره و اظهار کرد: موج این بیماری باعث شد بسیاری از تجارت‌های متوسط و کوچک، در حرکت‌های اولیه از فعالیت افتاده و پول جدیدی توسط موج دومی‌ها و نقدینگی بی بازده وارد بازار سرمایه شد و موج را تقویت کرد.

شهدایی در تشریح موج سوم اضافه کرد: بحث تحریم‌ها و اراده دولت برای رونق بازار سرمایه و فروش‌ای تی اف ها، واگذاری و حمایت بانک مرکزی، کاهش نرخ بهره بانک، حمایت مجلس و خط زدن قوانینی که بازار را تحریک می‌کرد، باعث شد موج سوم ایجاد شده و حالتی تازیانه‌ای به بازار اعمال و رشدی عجیب و غریب و خوب را در سال ۹۹ ایجاد کرد. 

وی تقویت هر سه پارامتر را امری تاثیرگذار بر بورس دانست و گفت: تقویت هر کدام از پارامتر‌ها این انتظار را برای فعالان خواهد داشت که بازار حداقل رشد را حفظ کند، همچنین بحث افزایش نرخ دلار بالای بیست هزار تومان نیز باعث شد پارامتر اول رشد و مجددا تقویت شود. 

این کارشناس بازار سرمایه به نکته‌ای مهم اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر به نظر می‌رسد افزایش نرخ، خواست بازار باشد، این درخواست شخصی نبوده بلکه برآیند کلی بازار است و به دلیل عواملی، چون عرضه، تقاضا و تحریم به صورت افزایشی ادامه خواهد یافت. 

شهدایی در پایان اضافه کرد: پارامتر اول (دلار) همچنان با قدرت وجود داشته، در خصوص بهبود پارامتر دوم (بیماری کرونا) نیز هنوز سیگنال درمانی یافت نمی‌شود و در نهایت پارامتر سوم یعنی حمایت دولت نیز با‌ای تی اف‌های در راه به عنوان عاملی موثر بر رشد بازار سرمایه همچنان پابرجاست
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: