تعداد بازدید : ۱۰۶۸۹
کد خبر : ۲۲۳۰۳۰
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت:
۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: مقدار صادرات کاتد در سال جاری ۱۱۰.۰۰۰ تن خواهد بود.

صادرات۱۱۰.۰۰۰ تنی کاتد

به گزارش بورس نیوز، اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران درخصوص آخرین نرخ دلاری فروش کاتد اظهار کرد: میانگین نرخ فروش کاتد از ابتدای سال تا نیمه تیرماه ۵.۲۷۴دلار بوده اما؛ با توجه به افزایش نرخ در روز‌های اخیر آخرین فروش کاتد با نرخ ۵.۹۷۵دلار انجام شده و بهای تمام شده هر تن کاتد پالایشگاه در ۲ماهه ابتدایی سال جاری مبلغ ۲۸۸میلیون ریال شد.

وی درباره صادرات کاتد در سال جاری افزود: مقدار صادرات کاتد در سال جاری ۱۱۰.۰۰۰ تن خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران درخصوص عیار کنسانتره مس تولیدی در سال جاری ادامه داد: عیار کنسانتره تابعی از چند شاخص بوده که مهم‌ترین آن خوراک سنگ سولفور ارسالی از معادن است. در معادن روباز سولفوری دنیا با مرور زمان و با برداشت‌های مستمر و حرکت به سمت عمق، عیار خاک در طول سالیان کاهش می‌یابد. امروزه در شرکت ملی صنایع مس ایران در جهت صیانت از معدن و براساس طرح معادن برداشت‌های لازم صورت می‌گیرد.

سعدمحمدی خاطرنشان کرد: روند عیار خوراک ارسالی از معادن از سال ۹۳ الی ۹۸ نشان از افت عیار و رسیدن به ۰/۶۳درصد و در سال ۹۹ برنامه برای متوسط ۰/۶۳ درصد از معادن ابلاغ شده؛ بنابراین افت عیار تغلیظ از عیار‌های ۲۷ به ۲۳ درصد باتوجه به شاخص غنی‌شوندگی بدهی و مبرهن است. اگرچه شاخص ریکاوری در کارخانجات تغلیظ بعضا از متوسط دنیا بالاتر و بهتر است. این امر موجب شده تا عیار متوسط کنسانتره تولیدی در سال ۹۸ برابر با ۲۳/۱۴ درصد باشد.

وی بیان کرد: در پایان ۳ماهه ابتدای سال جاری عیار استخراج سولفوری معادن فعال و روباز کل شرکت ملی صنایع مس ایران ۰/۶۱۴درصد بوده و عیار کنتسانتره تولیدی واقعی کارخانجات تغلیظ بزرگ مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک ۲۳.۶۷ درصد است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران درباره افزایش سرمایه شرکت توضیح داد: طبق مصوبه هیات دولت امکان تجدید ارزیابی برای شرکت وجود دارد، اما مانند همه شرکت‌های بورسی استفاده از این امکان تا ۵ سال آینده برای شرکت مس نیز مهیا خواهد بود. در سال جاری از این محل مصوبه‌ای تنظیم و ابلاغ نشده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: