تعداد بازدید : ۶۴۷۹
کد خبر : ۲۲۲۱۹۷
نرخ کاتد شرکت به مرز ۹۳۰ میلیون ریال رسید؛
۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
پس از یک افت قابل توجه در نرخ‌ها در فروردین ماه به تدریج شاهد برگشت قیمت‌ها در اردیبهشت ماه هستیم و بالاترین نرخ در سال جاری در هفته گذشته ثبت شده است.

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس‌کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به ۵ تیر ماه ۱۳۹۹ موفق به فروش ۵ هزار و ۴۳ میلیارد ریال انواع محصولات شده است.

در هفته گذشته شاهد معامله ۴.۰۰۰ تن مس کاتد بودیم. در این بین تقاضای خرید برای کاتد این شرکت با رشد خوبی همراه شد و به بیش از ۶.۲۸۰ تن رسید. به این ترتیب و با توجه به رقابت صورت گرفته، نرخ فروش هر تن از این محصول با افزایش بیش از ۲.۵ درصدی نسبت به هفته قبل به بیش از ۹۲۹ میلیون ریال رسید.

در جدول زیر آمار معاملات کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران ارائه شده است:

ادامه روند افزایشی نرخ کاتد

در نمودار زیر روند تغییر نرخ فروش کاتد مس این شرکت طی سه ماه اخیر ارائه شده است.

ادامه روند افزایشی نرخ کاتد

همان‌گونه که در نمودار نیز قابل مشاهده است پس از یک افت قابل توجه در نرخ‌ها در فروردین ماه به تدریج شاهد برگشت قیمت‌ها در اردیبهشت ماه هستیم و بالاترین نرخ در سال جاری در هفته گذشته ثبت شده است.

در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا طی سه ماه اخیر ارائه شده است. 

ادامه روند افزایشی نرخ کاتد

جمع کل ارزش معاملات این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته گذشته به ۴۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال رسید.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
شرکت مس در قبال نیروهای بومی منطقه شهر خاتون اباد که کانون تولید مس میباشد و از آب های زیرزمینی آن منطقه استفاده میکند و با الودگی که شرکت ذوب مس دارد تمام پوشش گیاهی و کشاورزی منطقه رو طی چند سال متوالی از بین برده است و منطقه رو تبدیل به یک منطقه صنعتی کرده ولی شرکت مس در قبال استفاده از این منابع اب خاک و هوا حاضر به همکاری با نیروهای جوان و بیکار بومی منطقه نیست و در قانونی جدید گفته نیروی بومی بیشتر از شش ماه حق کار در پروژه های مس را ندارد این حرف یعنی چی ؟ پس نیروی بومی منطقه کجا برود زندگی کند .الان که شرکت مس در حال حرکت به سمت تولید بدون الودگی هست پروژه ای به نام کارخانه اسید سولفوریک را راه اندازی کرده است که پس از پایان پروژه تمام نیروهای بومی که در پروژه اسید کار میکردند رو بعد از دو الی پنج سال و بیشتر رو اخراج کرده است و گفته اند که نیروهای بومی بالای شش ماه رو اخراج کنید و هیچگونه پاسخی به کارگران نداده است که بعداز این همه مدت دیگر کجا دنبال کار بروند .در صورتی که برای راه اندازی کارخانه اسید نیاز به همین نیروهایی دارد که از اول پروژه پای کار بوده اند نیروهایی که با مدرک تحصیلی فوق دیپلم و لیسانس کارگری کار کرده اند به امید اینکه روزی این پروژه به اتمام برسد و در راه اندازی کارخانه اسید مس جذب شرکت شوند نه اینکه اخراج شوند .پس حقیقت بومی گرایی چه میشود آیا فقط شعار هست .از مسوولین مربوطه در حوزه صنعت مس تقاضا دارم که به حق کارگران بومی پروژه اسید سولفوریک خاتون اباد رسیدگی شود .
saeeeeeef
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
شرکت مس چرا نیروهای بومی منطقه شهر خاتون اباد که کانون تولید مس میباشد را بعداز پایان پروژه اسید سولفوریک خاتون اباد اخراج کرده است چرا قانون نیروی بومی بیشتر از شش ماه حق کار ندارد را اجرا کرده است و چرا الان که کارخانه اسید سولفوریک خاتون اباد به مرحله راه اندازی رسیده است هیچ کدام از نیروهای بومی که در پروژه سنگین اسید کار کرده اند را جذب نکرده و همه آنها را که صدو چهل نفر بوده اند را اخراج کرده است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: