تعداد بازدید : ۷۵۳
کد خبر : ۲۲۳۵۸۳
گزارش ضعیف "فایرا" در دوره سه ماهه اول امسال؛
۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
درآمد‌های عملیاتی محقق شده در این دوره زمانی به ۹ هزار و ۶۸۳ میلیارد ریال رسیده است.

افت ۳۸ درصدی سودآوری علی رغم رشد درآمد‌های عملیاتی

به گزارش وااحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت آلومینیوم ایران در سه ماهه نخست سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص ۸۳۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریالی و معادل ۱۶۰ ریال به ازای هر سهم شده است.

افت ۳۸ درصدی سودآوری علی رغم رشد درآمد‌های عملیاتی

سود محقق شده شرکت همان گونه که در جدول فوق نیز مشاهده می‌شود، کاهش ۳۸ درصدی را نسبت به سه ماهه سال گذشته نشان می‌دهد. این موضوع در حالی روی می‌دهد که درآمد‌های عملیاتی شرکت نسبت به سال گذشته رشد ۲۳ درصدی داشته است.

درآمد‌های عملیاتی محقق شده در این دوره زمانی به ۹ هزار و ۶۸۳ میلیارد ریال رسیده و مقادیر فروش محصولات شرکت که عمدتا شامل شمش آلیاژی و شمش بیلت بوده به بیش از ۴۰ هزار تن رسیده و مقادیر فروش نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

این شرکت پیش بینی کرده که در ۹ ماهه باقیمانده سال جاری موفق به فروش ۱۵۰.۷۲۹ تن انواع شمش آلومینیوم شده و انتظار می‌رود که ۵۵ هزار تن از این فروش در بازار‌های صادراتی محقق شود.

حاشیه سود عملیاتی شرکت افت محسوسی داشته و به ۹ درصد رسیده و این نسبت در سه ماهه سال گذشته بیش از ۲۲ درصد بوده است. رشد هزینه‌های تولید در کنار ثبات نسبی نرخ‌های فروش منجر به کاهش حاشیه سود عملیاتی و کاهش سودآوری شرکت شده است.

لازم به ذکر است، متوسط نرخ فروش هر تن شمش بیلت به ۲۵۱ میلیون و نرخ فروش شمش خالص به ۲۴۰ میلیون ریال به ازای هر تن رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: