تعداد بازدید : ۵۸۵
کد خبر : ۲۲۳۶۶۵
کسب سود خالص ۷۲۵ میلیارد ریالی در فصل نخست رقم خورد؛
۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
نرخ فروش متوسط کلینکر صادراتی معادل ۲ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال بود.

کسب سود خالص ۷۲۵ میلیارد ریالی در فصل نخست

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سیمان ساوه در سه ماهه نخست سال جاری عملکرد مثبتی داشته و با توجه به رشد مقادیر فروش سیمان و کلینکر و همچنین افزایش نرخ‌های فروش محصولات با رشد ۱۵۹ درصدی سودآوری در مقایسه با سه ماهه سال گذشته همراه بوده است.

کسب سود خالص ۷۲۵ میلیارد ریالی در فصل نخست

جمع کل درآمد‌های عملیاتی این شرکت در فصل بهار به ۱.۵۰۰ میلیارد ریال رسیده و این فروش بیش از ۷۵ درصد افزایش را نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

محصولات شرکت شامل سیمان و کلینکر بوده که مقادیر فروش سیمان و کلینکر به بیش از ۶۶۷ هزار تن رسید، ۳۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده و این فروش شامل ۱۶۷ هزار تن کلینکر صادراتی است.

نرخ فروش متوسط کلینکر صادراتی معادل ۲ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال بود و همچنین نرخ فروش سیمان خاکستری به عنوان دیگر محصول اصلی شرکت در این مدت به یک میلیون و ۷۶۰ هزار ریال به ازای هر تن بوده است.

نسبت حاشیه سود عملیاتی شرکت نیز افزایش محسوسی داشته و به بیش از ۵۰ درصد رسیده بود که این نسبت کمتر از ۴۰ درصد بوده و علت رشد آن در رشد مقادیر فروش و همچنین افزایش نرخ‌های فروش در مقابل عدم تغییر محسوس هزینه‌های اصلی تولید که عمدتا شامل هزینه‌های انرژی، استهلاک و هزینه‌های پرسنلی اعلام شد، است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: