تعداد بازدید : ۹۵۵
کد خبر : ۲۲۳۹۳۰
نرخ قیمت شانه‌های تخم مرغ نیز مانع از افت قیمت سهام نشد؛
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
به نظر می‌رسد که سهامداران این شرکت نمی‌بایست در انتظار تحولاتی جدی در سودآوری انتهای سال این شرکت تولیدکننده تخم مرغ و محصولات جانبی باشند.

رشد قیمت شانه‌های تخم مرغ

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شاید افت در حدود ۲۵درصدی قیمت سهام شرکت سیمرغ در یک ماهه اخیر حاکی از شرایط نه چندان مناسب سودآوری این شرکت در سال گذشته باشد با این وجود، صورت‌های مالی ۶ ماهه منتشر شده این شرکت در سامانه کدال تعدیل مثبت قابل توجهی در این مدت به ثبت رسانده است.

رشد قیمت شانه‌های تخم مرغ

سهمی که پس از عرضه اولیه و به لطف حباب ایجاد شده در بازار سهام، حتی قیمت‌های بیش از ۴۰.۰۰۰ ریال را هم به ثبت رسانده بود، در گزارش ۶ماهه حسابرسی نشده خود خبر از شناسایی ۲۷۷ ریال سود خالص به ازای هر سهم می‌دهد.

بی شک رشد حاشیه سود ناخالص این شرکت به دلیل افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش بوده و مهمتر و تامل‌برانگیزتر از این عامل می‌توان به افت چشمگیر مقادیر فروش شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره داشت.

همچنین شناسایی بیش از ۱۰۱ میلیارد ریال زیان ناخالص ناشی از فروش جوجه‌های یکروزه گوشتی در ۶ماهه نخست و افت چشمگیر تناژ فروش کود مرغی از جمله مطالب با اهمیت مندرج در عملکرد این شرکت به شمار می‌رود.

با این حال به نظر می‌رسد که سهامداران این شرکت نمی‌بایست در انتظار تحولاتی جدی در سودآوری انتهای سال این شرکت تولیدکننده تخم مرغ و محصولات جانبی باشند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: