تعداد بازدید : ۴۷۳
کد خبر : ۲۲۳۹۷۱
مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین تاکیدکرد:
۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین گفت: طرح گندله سازی شماره ۲، طرح پروژه تهیه و آماده بوده و پیمانکار اجرای پروژه نیز مشخص شده و در مرحله تسطیح زمین محل اجرای پروژه بوده و طرح کنسانتره ۴ و ۵ در مرحله تهیه ثبت اسناد مناقصه جهت تعیین و انتخاب پیمانکار اجرای طرح است.

پیش بینی تولید گندله بیش از یک میلیون تنی

به گزارش بورس نیوز، علی اکبر پوریانی، مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین درخصوص میزان مصرف برق برای تولید هر تن کنسانتره اظهار کرد: برای تولید هر تن کنسانتره به نیم متر مکعب آب و ۴۳ کیلووات برق بوده که میانگین نرخ هر متر مکعب آب معادل مبلغ ۲۵۰.۰۰۰ ریال و بهای هر کیلووات برق معادل ۱.۶۰۰ ریال است.

وی درباره نسبت تبدیل سنگ آهن به کنسانتره سنگ آهن افزود: نسبت تبدیل سنگ آهن دانه بندی شده به کنسانتره یک به یک بوده که خلوص سنگ آهن معدن شرکت گهرزمین میانگین ۵۵ درصد با ۲۲Feo درصد است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین درخصوص نرخ جدید سنگ آهن، کنسنانتره، گندله و آهن اسفنجی ادامه داد: درباره تعیین قیمت‌ها بستگی به تصمیم وزارت صمت دارد که باید مورد توافق کلیه شرکت‌های معدنی و فولادی کشور قرار گیرد.

پوریانی همچنین در خصوص برآورد شرکت سنگ آهن گهرزمین از مقدار تولید گندله در سال مالی جاری خاطرنشان کرد: برآورد شرکت از مقدار تولید گندله در سال مالی جاری معادل ۱.۲۵۰.۰۰۰ تن بوده ضمن اینکه تولید آزمایشی گندله خام با موفقیت در ماه جاری آغاز شده و تاکنون معادل یک هزار تن گندله خام با کیفیت مطلوب تولید شده که قرار است کوره این خط در شهریورماه برای تولید محصول نهایی روشن شود.

وی ادامه داد: تولید کنسانتره در خط ۳ کنسانتره نیز باتوجه به پیش بینی انجام شده مقرر شد که این خط از بهمن ماه سال جاری به بهره برداری برسد و این خط در سال مالی جاری تولید نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین درباره طرح گندله سازی شماره ۲ و طرح‌های کنسانتره سازی ۴ و ۵ بیان کرد: طرح گندله سازی شماره ۲، طرح پروژه تهیه و آماده بوده و پیمانکار اجرای پروژه نیز مشخص شده و در مرحله تسطیح زمین محل اجرای پروژه است.

پوریانی افزود: طرح کنسانتره ۴ و ۵ در مرحله تهیه ثبت اسناد مناقصه جهت تعیین و انتخاب پیمانکار اجرای طرح است.
وی فروش سنگ آهن شرکت سنگ آهن گهرزمین به صورت کلوخه توضیح داد: در حدود ۴۵ درصد سنگ آهن استخراج شده به فروش می‌رسد. فروش کلوخه در راستای تهیه و تامین سنگ آهن موردنیاز شرکت گل گهر بوده و این فروش از محل مازاد نیاز کلوخه خطوط تولیدی این شرکت بوده و برنامه شرکت در این راستا افزایش تولید سنگ آهن بوده و شرکت حدود ۶۰ درصد از سنگ خام موردنیاز شرکت گل گهر را تامین می‌کند.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین درباره نحوه محاسبه ضریب مالکانه سنگ آهن، کنسانتره و گندله گفت: براساس الحاقیه قرارداد شماره ۲۱۴۳۰ با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) درصد حق السهم آن سازمان از محل استفاده این شرکت از معدن شماره ۳ معادل ۳۰ درصد سنگ آهن استخراج شد که نرخ ذکرشده توسط سازمان فوق به عنوان حق السهم تعیین و ابلاغ می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: