تعداد بازدید : ۵۱۶
کد خبر : ۲۲۴۰۰۷
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبرداد؛
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: پس از برگزاری جلسات مرتب، ۱۴ شرکت صندوق بازنشستگی کشوری در مسیر بورسی شدن قرار گرفته‌اند.

۱۴ شرکت صندوق بازنشستگی کشوری در مسیر بورسی شدن

به گزارش بورس نیوز،  اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: پس از برگزاری جلسات مرتب، ۱۴ شرکت صندوق بازنشستگی کشوری در مسیر بورسی شدن قرار گرفته‌اند، گفت: حتما همه هلدینگ‌های صندوق وارد بازار بورس خواهند شد.

وی در جلسه با اعضای کارگروه شفافیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سه شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان سال وارد بازار بورس می‌شوند.

افتخاری برگزاری مجامع فصلی را یکی دیگر از فعالیت‌های صندوق بازنشستگی کشوری در جهت عمل به شفافیت خواند و ادامه داد: بر اساس شاخص‌های تجمیعی با همه شرکت‌ها و هلدینگ‌ها توافق کرده ایم و آن‌ها هر سه ماه یک بار بابت عملکردشان به ما پاسخگو هستند. به این ترتیب که عملکرد سال‌های ۹۷ و ۹۸ خود را گزارش می‌دهند و برنامه‌های عملیاتی شان برای سال ۹۹ را روشن می‌کنند.


مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه با استفاده از این شاخص ها، سطح بالاتری از بودجه برای ما روشن می‌شود، افزود: تا پیش از این شرکت‌های تابعه به هلدینگ‌های صندوق گزارشی از بودجه نمی‌داده اند، اما اکنون تمام شرکت‌ها و هلدینگ‌های صندوق بودجه‌های مشخص برنامه ریزی شده شان را تحویل داده و نهایی کرده اند.

افتخاری با تاکید بر اینکه ساماندهی به بودجه ریزی صندوق یکی از خواسته‌های وی در آغاز کار مدیریتی اش بوده، گفت: تصمیم داریم که به زودی تمام صورت‌های مالی شرکت هایمان را بر اساس شاخص‌های IFRS (استانداردی برای گزارشگری مالی بین‌المللی) هماهنگ کنیم تا همه به یک زبان با ما سخن بگویند و این یکی از نماد‌های شفافیت است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری پیگیری جدی بورسی شدن شرکت‌های تابعه و هلدینگ‌ها را از دیگر نشانه‌های حاکمیت شفافیت در صندوق بازنشستگی دانست و افزود: در آغاز هیچ کدام از شرکت‌های ما شرایط بورسی شدن را نداشتند؛ ولی پس از برگزاری جلسات مرتب درباره بورسی شدن شرکت ها، ۱۴ شرکت در مسیر بورسی شدن قرار گرفتند که از این میان، سه شرکت تا پایان سال وارد بازار بورس می‌شوند.

افتخاری تاکید کرد: همه هلدینگ‌های صندوق بازنشستگی کشوری حتما بورسی می‌شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: