تعداد بازدید : ۴۰۹
کد خبر : ۲۲۴۱۷۷
اجاره دستگاه‌های کارتخوان نیز رشد مثبت را ثبت کردند؛
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
رشد ۲۹درصدی کسب درآمد عملیاتی تیرماه نسبت به ماه‌گذشته از دستگاه‌های کارتخوان این شرکت، چاپ شد.

آغاز تابستان با رشد ۲۹ درصدی درآمد‌های

به گزارش بورس‌نیوز، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در تیرماه سال جاری موفق به کسب درآمد عملیاتی یک هزار و ۷۵۰میلیارد ریالی شده و به این ترتیب جمع کل درآمد‌های عملیاتی شرکت در چهارماه امسال به ۶ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال رسیده که این درآمد نسبت به مدت مشابه ماه گذشته رشد ۲۹درصدی را نشان می‌دهد.

شارژ تلفن همراه همچنان مهمترین درآمد شرکت
بخش مهمی از رشد درآمد‌های شرکت در این مدت مربوط به افزایش تراکنش‌های مربوط به فروش شارژ تلفن همراه بوده به‌طوری که درآمد "رتاپ" از فروش شارژ تلفن همراه در تیرماه سه ماهه امسال به ۳ هزار و ۹۲۶ میلیارد ریال رسیده که این درآمد نسبت به ماه گذشته ۲۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
با توجه به اینکه این بخش از درآمد‌های شرکت حاشیه سود بسیار پایینی دارد، رشد درآمد‌های این بخش نمی‌تواند افزایش سودآوری را محقق کند.

اجاره دستگاه‌های کارتخوان و خالص کارمزد دریافتی از عملیات شاپرک و شتاب
در بخش دیگر درآمد‌های عملیاتی، درآمد اجاره دستگاه کارتخوان و کارمزد تراکنش‌های شتابی و شاپرکی در سه ماهه اول سال جاری به یک هزار و ۴۸۵ میلیارد ریال رسیده بود اما؛ در آمار‌های تیرماه شاهد رشد بودیم به حدی که آمار نخستین ماه تابستان نسبت به خردادماه با ۳۲ درصد رشد همراه بوده و به ۲ هزار و ۱۹۵ میلیارد ریال رسیده است.

رتاپ در۱۲ماهه به ازای هر سهم ۵۲۰ ریال سود محقق کرد. رتاپ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴درصد افزایش سود داشته است.

۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۱:۰۶

 این شرکت برنامه افزایش سرمایه از ۳.۶۴۳ به ۶.۰۰۰ میلیارد ریال را در دستور کار خود قرار داده که این افزایش سرمایه از محل سود انباشته به مبلغ ۱.۴۰۹ میلیارد ریال و از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به مبلغ ۹۴۷ میلیارد ریال صورت خواهد گرفت.

هدف از اجرای این افزایش سرمایه توسعه و نوسازی اکوسیستم شبکه پرداخت از طریق خرید دستگاه‌های پوز به مبلغ برآوردی ۱.۷۸۹ میلیارد ریال و توسعه حوزه اپلیکیشن و کیف پول الکترونیکی به مبلغ ۴۵۰ میلیارد ریال عنوان شده است.

لازم به ذکر است که رتاپ ۱۲ ماهه ۵۲۰ ریال محقق کرده سهمی که در ۹ ماهه به سود ۳۶۷ ریالی رسیده است. در ۶ ماهه ۲۳۷ ریال محقق کرده بود و در ۳ ماهه با کمک سود‌های غیرعملیاتی ۱۳۷ ریال محقق کرد.

سهم در ۳ ماهه ۴۶۴ میلیارد ریال سود عملیاتی داشته و ۴۹۸ میلیارد ریال سود خالص داشته و در ۶ ماهه سود عملیاتی ۹۴۵ میلیارد ریال و سود خالص ۸۶۳ میلیارد ریال بود.

از سوی دیگر، در ۹ ماهه سود عملیاتی با رشدی خوبی ۱۵۳۷ میلیارد ریال و سود خالص ۱۳۳۷ میلیارد ریال بوده و در ۱۲ ماهه سود عملیاتی ۱۹۶۵ میلیارد ریال سود عملیاتی و ۱۸۹۴ میلیارد ریال سود خالص دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "سهرمز" به صدا درآمد

شرکت سیمان هرمزگان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ مجمع عمومی برگزار می‌کند.

مجمع "گکیش" برگزار شد

شرکت مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران- کیش در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

زنگ مجمع "قهکمت" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند هکمتان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ برگزار خواهد شد.

سهامداران عدالت در جریان باشند

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: