تعداد بازدید : ۴۰۰
کد خبر : ۲۲۴۲۰۰
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد:
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس این اتفاق که آلایندگی معدن نصیب کرمانی‌ها شده و سنگ آهن با قیمت ارزان به شرکت‌های فولادی فروخته شود را امری غیر قابل قبول دانست.
 
رانت قیمتی سنگ آهن وافزایش قیمت فولاد
 
 
به گزارش بورس نیوز، محمدرضا پورابراهیمی عنوان کرد: لازم است ظرفیت تولید معادن استان کرمان طی سال جاری در بخش‌های مختلف افزایش یافته و برنامه افزایش تولید نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن بیان اینکه سرمایه در گردش و عدم نقدینگی از دلایل اصلی تعطیلی یا نیمه فعال بودن واحد‌های تولیدی استان کرمان است، اضافه کرد: با درنظر گرفتن مشکلات بانکی این واحدها، تامین نقدینگی تنهااز طریق بورس امکان پذیر است.
 
پورابراهیمی خاطر نشان کرد: بازار سرمایه ظرفیتی مهم در جهت تامین مالی شرکت‌ها محسوب شده و از این بازار می‌توان مشکلات تامین نقدینگی ۷۰ تا ۸۰ درصد از بنگاه‌های اقتصادی متوقف شده در شهرک‌های صنعتی استان را برطرف کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به قیمت گذاری نامناسب بخش سنگ آهن گفت: اصلاح این امر در دستورکار شورا قرار دارد چرا که سالانه میلیارد‌ها تومان رانت قیمت گذاری نامناسب سنگ آهن در کشور اتفاق می‌افتد و با مواد اولیه ارزان، فولاد گران‌قیمت تحویل مردم کشور داده می‌شود که قابل قبول نیست. 

وی در پایان از پیگیری وضعیت قیمت گذاری مناسب سنگ آهن کشور توسط مجمع نمایندگان استان کرمان خبر داد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: