تعداد بازدید : ۸۲۱
کد خبر : ۲۲۴۴۱۸
"ونوین" تراز مثبت عملکرد در ۴ ماهه نخست را ثبت کرد؛
۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
آنچه در خصوص نحوه گزارشدهی بانک‌ها کاملا مشهود بوده، اعتبار پایین گزارش‌های میاندوره حسابرسی نشده است

تحقق سود‌هایی ناچیز، اصلی‌ترین دغدغه سهامداران این بانک

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که پس از مدت‌ها شاهد اعلام سود خالص در صورت‌های مالی سه ماهه بانک اقتصاد نوین بودیم، صورت عملکرد ماهانه این بانک نیز حاکی از ادامه شناسایی درآمد‌های مازاد فعالیت‌های بانکداری است.

تحقق سود‌هایی ناچیز، اصلی‌ترین دغدغه سهامداران این بانک

با این حال مقایسه روند شناسایی مازاد درآمد‌های حاصل از فعالیت‌های بانکداری این بانک در چهارماه نخست سال مالی ۱۳۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر از بهبود عملکرد و احتمالا سودآوری حتی نامحسوس در سال جاری دارد.

با احتساب ۳۰۷ میلیارد ریال درآمد مازاد شناسایی شده این بانک در تیر ماه، مجموع مازاد درآمد‌های ناشی از فعالیت بانکداری این بانک در چهار ماهه نخست به ۸۲۱ میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با کسری سال گذشته نشان از عملکرد مطلوب‌تر این بانک دارد.

همچنان یکی از مهم‌ترین درخواست‌‌ها و البته انتظارات اصلی سهامداران این بانک، شناسایی سود خالصی مطلوب در سال مالی ۱۳۹۹ باید باشد.

باید منتظر ماند تا اثر افزایش مجدد نرخ‌های سود بانکی در صورت‌های مالی میان‌دوره ماه‌های آتی این بانک آشکار شود تا بتوان نمایی شفاف‌تر از سودآوری این شرکت ترسیم کرد.

لازم به ذکر است، آنچه در خصوص نحوه گزارشدهی بانک‌ها کاملا مشهود است، اعتبار پایین گزارش‌های میاندوره حسابرسی نشده بوده چرا که در سال‌های اخیر گزارش‌های حسابرسان و الزامات بانک مرکزی تعیین کنند سود واقعی این شرکت هاست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.