تعداد بازدید : ۶۴۵
کد خبر : ۲۲۴۴۶۴
در رویداد نکست اینوست بررسی شد؛
۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
رویداد نکست اینوست با موضوع تکنولوژی‌های بازار سرمایه، ورود به بازار و آینده بورس، با حضور کارشناسان خبره بازار سرمایه و همچنین کارآفرینان استارت آپی کشور به صورت آنلاین برگزار شد.

ورود استارت آپ‌ها به

 

به گزارش بورس نیوز، در این رویداد، سید امید موسوی، بنیان گذار و مدیر عامل تحلیلگر امید، علی رحمانی، مدیر عامل سابق شرکت بورس ایران، علیرضا توکلی کاشی، معاون توسعه کانون نهاد‌های سرمایه گذاری، شهاب موسوی، مدیرعامل مجموعه آسا سرمایه، مهدی شاملو، بنیان گذار مجموعه شرکت‌های فراکاو، علی فیاض بخش، مدیر عامل و عضو هیئت مدیره سرآوا و حامد تاج الدین، مدیر عامل آچاره به عنوان کارشناسان حوزه سرمایه و استارت آپی کشور حضور داشتند.در پنل اول این رویداد، در مورد فرصت‌ها و تهدیدات استقبال عموم مردم از بورس، بحث شد.
در پنل دوم این رویداد، کارآفرینان حوزه استارت آپی در مورد فرصت‌ها و چالش‌های ورود استارت آپ‌ها به بازار سرمایه به تبادل نظر پرداختند.


زمزمه بورسی شدن استارت آپ‌ها
نوید حضور چند استارت آپ شناخته شده، چند وقتی است که توسط مدیران بورسی و همچنین مدیران شرکت‌های استارت آپی داده شده است.


از آنجایی که این اتفاق، برای اولین بار است که در بازار سرمایه ایران رخ می‌دهد، همانگونه که فرصت‌هایی را برای استارت آپ‌ها مهیا می‌کند، چالش‌هایی نیز به همراه خواهد داشت.

یکی از مهمترین چالش‌های مدیران استارت آپی، قانع کردن مدیران بورسی برای به رسمیت شناختن مدل‌های ارزش گذاری است که هر چند سال هاست در ساختار‌های مالی دنیا شناخته شده است، اما برای بازار ایران هنوز بیگانه است.

در این پنل، مهدی شاملو، علی فیاض بخش، حامد تاج الدین و امید موسوی نظرات خودشان را مطرح کردند.

حامد تاج الدین در بخشی از صحبت‌های خود اشاره کرد که حتی برخی از نهاد‌های حامی استارت آپ‌ها نیز دارایی نامشهود را به رسمیت نمی‌شناسند و نهاد‌های مالی نیز به منظور تسهیل ورود استارت آپ‌ها به بورس می‌بایست این تغییر در مدل ارزیابی را بپذیرند. او از نمونه‌های موفق استارت آپی بزرگ دنیا، شرکت تاکسی آنلاین اوبر را نام برد که در بدو ورود به بورس زیان هنگفتی در صورت‌های مالی خود داشت.

" از نمونه‌های موفق استارت آپی بزرگ دنیا، شرکت تاکسی آنلاین اوبر است که در بدو ورود به بورس زیان هنگفتی در صورت‌های مالی خود داشت"

تاج الدین معتقد است که بخشی از چالش‌های IPO شدن (عرضه اولیه) استارت آپ‌ها در ایران به مشکلات فرهنگی و عدم درک صحیح مردم از این شرکت بر می‌گردد.

ورود استارت آپ‌ها به

 


سیگنال موفقیت به کارآفرینان
در ادامه علی فیاض بخش با اشاره به تجربه اوبر یا JD در شرق آسیا، از ورود سه یا چهار شرکت استارت آپی به بورس اظهار خرسندی کرد و اذعان داشت یکی از مزیت‌های این اتفاق، اهمیت دادن به قشر نخبه کشور است و این مسئله برای آن‌ها تبدیل به انگیزه‌ای خواهد شد که در ایران نیز می‌توان با تمام مشکلاتی که وجود دارد، موفق شد. او همچنین ورود استارت آپ‌ها به بورس را سیگنال موفقیت کارآفرینان به جامعه عنوان کرد.


امیدموسوی بنیانگذار و مدیرعامل شرکت تحلیلگرامید نیز با اشاره به هجوم مردم به سمت بورس و عطش آن‌ها برای سرمایه گذاری اذعان کرد که اگر این نقدینگی به سمت درستی هدایت نشود، به زودی شاهد اثرات مخرب آن روی بازار سرمایه و فرهنگ سرمایه گذاری مردم خواهیم بود.


تحلیلگر امید و معرفی پلتفرم سرمایه گذاری مانو
تحلیلگر امید، بعنوان اولین استارت آپ موفق حوزه سرمایه گذاری هوشمند که مجوز‌های لازم را از سازمان بورس اوراق بهادار دریافت کرده است، در این رویداد پلتفرم هوشمند سرمایه گذاری خود را تحت عنوان مانو، رونمایی کرد. مانو این امکان را فراهم کرده است که همه افراد جامعه با هر سطح از سرمایه و دانش مالی بتوانند بدون درگیری مستقیم با بازار سرمایه و با توجه به درجه ریسک پذیری خود از فرصت‌های سرمایه گذاری در بورس بهره‌مند شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

مجمع "گکیش" برگزار شد

شرکت مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران- کیش در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

زنگ مجمع "قهکمت" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند هکمتان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ برگزار خواهد شد.

سهامداران عدالت در جریان باشند

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار می شود.

سود ۲۴ریالی نصیب سهامداران "سبزوا"

مجمع عمومی عادی شرکت سیمان لار سبزوار در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: