تعداد بازدید : ۷۴۷
کد خبر : ۲۲۴۶۲۴
نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
شفافیت به قیمت افزایش قیمت محصولات، نفعی برای مردم ندارد و معتقدم خروج فولاد از بورس کالا، برای انبوه سازان اتفاق مثبتی است.

بورس کالا، عامل افزایش قیمت فولاد

به گزارش بورس نیوز، اگرچه بحث خروج فولاد از بورس کالا تکذیب شده بود؛ اما معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفتگویی که با شبکه خبر داشته به صراحت اعلام کرده به منظور کاهش قیمت مسکن و حمایت از طرح مسکن حمایتی، رئیس جمهور طرح خروج فولاد از بورس کالا را بررسی کرده است. در این طرح پیشنهاد شده فولاد از بورس کالا خارج شده و با ۲۰ درصد افزایش نسبت به قیمت سال ۹۸ عرضه گردد.

ایرج رهبر نایب رییس انجمن انبوه سازان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: معاملات بورس‌کالا عامل اصلی افزایش قیمت‌های فولاد بوده و انجمن انبوه‌سازان هم به منظور رفع معضل افزایش قیمت غیرمنطقی فولاد، پیشنهاد خروج فولاد از بورس‌کالا را مطرح کرده بود.

وی افزود: اگر این امکان فراهم باشد که انبوه‌سازان فولاد مورد نیاز پروژه‌های ساختمانی را بصورت عمده و مستقیم از کارخانه‌های تولیدی خریداری کنند، حتما محصول با قیمت مناسب‌تری در اختیار سازندگان کلان بازار مسکن قرار خواهد گرفت چراکه معاملات بورس‌کالا علاوه بر آنکه مشکل افزایش قیمت‌ها را به دنبال دارد، مشکل دیگری هم برای انبوه‌سازان به همراه داشت.

رهبر افزود: در بورس کالا، سبدی چند تنی از محصول عرضه می‌شود و برای مثال خریداران میلگرد، باید سبدی از انواع میلگرد در سایز های مختلف را خریداری کنند و میلگرد در سایز مورد نیاز خود را برداشته و مابقی را در بازار آزاد عرضه کنند. در مورد تیر آهن هم همین موضوع مصداق دارد. در نتیجه، خریداران کوچک و سازندگان خرد توان مالی خرید از این بازار را ندارند.

این کارشناس بازار مسکن تصریح کرد: در گذشته هم تجربه معامله فولاد خارج از بورس کالا را داشته ایم و خریداران بزرگ مستقیما از کارخانجات خرید می کردند و دلالی در این بازار، کمتر از امروز بود. شفافیت به قیمت افزایش قیمت محصولات، نفعی برای مردم ندارد و معتقدم خروج فولاد از بورس کالا، برای انبوه سازان اتفاق مثبتی است.

شفافیت
Germany
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
اقای ایرج رهبر شما نگران انبوه سازان هستی( نائب رئیس انبوه سازان) یا بساز بندازهای مافیایی که مردم را بیچاره کردن.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

مجمع "گکیش" برگزار شد

شرکت مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران- کیش در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

زنگ مجمع "قهکمت" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند هکمتان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ برگزار خواهد شد.

سهامداران عدالت در جریان باشند

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار می شود.

سود ۲۴ریالی نصیب سهامداران "سبزوا"

مجمع عمومی عادی شرکت سیمان لار سبزوار در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: