تعداد بازدید : ۱۰۹۲
کد خبر : ۲۲۴۷۵۷
۴۸۰ میلیارد تومان ارزش شرکتی با درآمدی ۵۷۵ میلیون تومانی؛
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
صورت‌های مالی سه ماهه این شرکت ۴۸۰ میلیارد تومانی حاکی از ثبت درآمدی ۵۷۵ میلیون تومانی حتی کمتر از درآمد‌های فروش یک مغازه ابزارفروشی است.

۴۸۰ میلیارد تومان ارزش شرکتی با درآمدی ۵۷۵ میلیون تومانی

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که در روز گذشته شاهد افت در حدود ۱۲.۵ درصدی قیمت سهام شرکت مهندسی تکنوتار بودیم صورت‌های مالی سه ماهه این شرکت ۴۸۰ میلیارد تومانی حاکی از ثبت درآمدی ۵۷۵ میلیون تومانی حتی کمتر از درآمد‌های فروش یک مغازه ابزارفروشی است.

۴۸۰ میلیارد تومان ارزش شرکتی با درآمدی ۵۷۵ میلیون تومانی

این که چگونه شرکتی با تحقق تنها ۵۷۵ میلیون تومان درآمد و زیان خالصی ۴۵۲ میلیون تومانی، این روز‌ها ارزش‌هایی بیش از ۴۷۰ میلیارد تومانی را به ثبت رسانده پرسشی است که تنها مدافعان رشد بازار سرمایه کشور می‌توانند پاسخ دهند.

همانگونه که انتظار می‌رفت، پس از تحقق سودی تنها ۲ ریالی به ازای هر سهم در پایان سال مالی ۱۳۹۸، سهامداران شرکت تکنوتار بار دیگر شاهد عملکرد ناامیدکننده و ضعیفی از این شرکت در سه ماهه نخست سال مالی جاری بودند.

کاهش تعدادی و مبلغی خالص فروش داخلی محصولات با اهمیت شرکت نظیر دیسپنسر و جایگاه‌های سیار در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۹ در مقایسه با سال گذشته و تغییرات منفی فروش این محصولات از اصلی‌ترین دلایل زیاندهی این شرکت بود.

۴۸۰ میلیارد تومان ارزش شرکتی با درآمدی ۵۷۵ میلیون تومانی

همانگونه که در جدول فوق نیز ملاحظه می‌شود، عدم فروش نامطلوب شرکت در کنار حاشیه سود ناخالص ناامیدکننده، منجر به شناسایی زیان ناخالص ۴.۵ میلیارد ریال در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۹ شده است.

بی شک یکی از دیگر نکات قابل توجه این شرکت وارداتی بودن بیش از ۴۰ درصد مواد اولیه مصرفی بوده که در سال‌های گذشته عمدتا از کشور‌های چین و ترکیه خریداری شده و ظاهرا این موضوع با توجه به محدودیت‌های ارزی و شروع تحریم‌ها علیه ایران، از جمله عوامل موثر در عملکرد سه ماهه این شرکت است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.