تعداد بازدید : ۴۰۴۰
کد خبر : ۲۲۴۸۲۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
در روز‌های اخیر شاهد متوقف شدن برخی نماد در ساعات میانی بازار هستیم. سهام‌های بنیادی وزن دار مانند فملی و شتران در ضرر‌های منفی ۵ درصد، با کمی اصلاح و حرکت رو به مثبت توسط ناظر متوقف می‌شود. این تصمیمات شبهه‌هایی را در هدفمند بودن این اتفاقات ایجاد کرده است. 
اصلاح قیمت‌ها در گذر زمان
 
 
فردین آقابزرگی، مدیرعامل کارگزاری بانک رفاه در همین رابطه به بورس نیوز گفت: ایجاد شبهه امری طبیعی بوده و برای جلوگیری از افت شاخص یا اصلاح قیمت خارج از برنامه از پیش تعیین شده، باید جلو دخالت‌های این چنینی گرفته شود. 

وی ادامه داد: اصلاح قیمت ذات بازار است و در تجربه شرایط منفی نباید اینگونه برخورد‌ها صورت گیرد تا ایجاد شبه شود.
این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: با روند شکل گیری بازار سرمایه و گستردگی ۳۰ هزار میلیارد تومانی، تعدد و تنوع شرکت‌ها و صنایع و حمایت‌های صورت گرفته از بازار سرمایه پیش بینی" ریزش آنی و شارپ" را دور خواهد کرد، اما به مرور زمان سطح انتظارات بازدهی سرمایه گذاران کاهش یافته و این با اصلاح قیمت منفی شرکت‌ها همراه خواهد بود. 

مدیرعامل کارگزاری بانک رفاه در پایان اضافه کرد: اصلاح قیمت‌ها به مرور زمان صورت گرفته، اما به منزله خروج یکباره و ریزش آنی قیمت سهام نیست.
 
به گزارش بورس نیوز،دوره اصلاح بالغ بر یک ماه است که شروع شده و این روند کماکان رو به اصلاح پیش بینی می‌شود، کمااینکه در هفته گذشته شرکت‌ها اصلاح قیمت داشته و هیچ گزینه و توجیهی مبنی بر افزایش قیمت وجود ندارد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
بادرودوادب.بازهم تشکروسپاسمندازشماهاکارشناسان ارزشمندهستم که درددل مارالااقل انتقال می دهیدشایدهنوزوجدانی بیدارباسدیاشودنمونمه بارزدستوری بورس امروزدرشستابارزبودکه عرضه زیادبالای میلیون وتقاضای اندک ولی سقف قیمت معاله بایدتاکیدبایدمیشد.کاش روزی ما هم انسان می شدیم وهم قانونمندوهمحقوق دیگران رامحترم می شمردیم وبرای دیگران هم حق قائل بودیمشادوپاینده باشید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
تازمانی که بعضی ازبانکهاخصوصی به نوعی دربورس میشوندواصلا اصلاحی درکارنیست ومردم نمیتوانندواردشونداسمش بورس نیست
بانکهاوگردش وسالت وشهر سمایه وزمین
این عدالت دربورس نیست اینطوری اعتمادمردم به بورس کم خواهدشد
امیدواریم یک بازنگری اساسی درسازمان بورس باشد
درضمن ازبورس نیوزجهت انعکاس درددل مردم تشکرمیکنیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
با سلام تعدادی از مردم تازه وارد بازار بورس شده اند وبعضی از سهامهایی که می خرند هنوز سودی نکرد ه با اصلاح مواجه شده وگاهی تا ۳۰ درصد با ضرر مواجه میشوند این مطلب درست است که افراد قدیمی سود کرده اند ولی افراد جدید نباید تاوان بدهند خواهشمند است مصلحت این افراد را در نظر بگیرید ممنون ومتشکر
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.