تعداد بازدید : ۵۲۲
کد خبر : ۲۲۵۴۰۸
مدیرعامل این دارویی از محصولات خبرداد:
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
مدیرعامل "دشیمی" تاکید داشت که موجودی مواداولیه شرکت تا پایان سال جاری، تامین بوده و دغدغه‌ای از این لحاظ تا پایان سال وجود ندارد.

مُهر انحصار بر ۷۰درصد تولید

به گزارش بورس‌نیوز، امیر علامر مدیرعامل شرکت شیمی دارویی داروپخش "دشیمی" در پاسخ به آنکه چند درصد از خطوط تولیدی شرکت استاندارد GMP را داراست، گفت: ۶۰ درصد خطوط تولیدی شرکت دارای استاندارد مدنظر بوده و ۴۰ درصد باقی نیز درحال بازسازی است که طبق پیش‌بینی‌ها تا پایان سال جاری، تمامی خطوط از این استاندارد بهره‌مند خواهد شد ضمن آنکه بودجه مورد نیاز این بازسازی، حدود ۸ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی در ادامه درخصوص میزان سهم تامین محصولات API در کشور اظهارکرد: «دشیمی» توانسته به‌صورت متوسط ۷۰ درصد سهم بازار محصولات API را در اختیار بگیرد.

مُهر انحصار بر ۷۰درصد تولید
جدول بالا مختص میزان تولید شرکت

علامر همچنین به این موضوع تاکید داشت که موجودی مواداولیه شرکت تا پایان سال جاری، تامین بوده و دغدغه‌ای از این لحاظ تا پایان سال وجود ندارد.

مدیرعامل "دشیمی" از سوی دیگر درخصوص ممنوعیت واردات دارو‌های خارجی مشابه تولید داخل و میزان سوددهی این قانون به داروسازن نیز متذکر شد: اگر این ممنوعیت واردات به‌صورت کامل اجرایی شود، حدود ۳۰ درصد به میزان فروش شرکت افزوده خواهد شد.

مُهر انحصار بر ۷۰درصد تولید جدول بالا مربوط صرف دلار شرکت

وی در ادامه با تاکید بر این مطلب گفت که حدود ۶ درصد مبلغ فروش سال گذشته، مختص به فروش محصولات جدید بوده است.

علامر از سوی دیگر، برنامه شرکت برای افزایش سرمایه را اینگونه عنوان کرد: شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها نداشته اما؛ در مرحله تدوین طرح توجیهی برای افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات هست.

مُهر انحصار بر ۷۰درصد تولید

جدول بالا مختص به مبلغ فروش است

مدیرعامل "دشیمی" در پاسخ به اینکه در ۴ ماهه سال جاری، چند درصد محصولات مکمل و OTC فروش شرکت را تشکیل داده است، افزود: حدود ۴ درصد محصولات مکمل و محصولات OTC تقریبا ۱۵ درصد میزان فروش شرکت را تشکیل داده‌اند.

وی همچنین در ادامه به محصولات این شرکت که در انحصار بوده اشاره داشت و تاکید کرد: سبد محصولات شرکت شامل ۴۲ بوده که ۳۰ محصول آن یعنی ۷۰ درصد محصولات انحصاری است.

علامر در پایان درخصوص آنکه چرا آمار‌های صادراتی در این شرکت، کمرنگ است، خاطرنشان کرد: طبق آخرین بخشنامه وزارت بهداشت، دارو‌هایی که مشمول ارز دولتی هستند، مجاز به صادرات نخواهند بود و اولویت این شرکت‌ها باید تامین نیاز داخل باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.