تعداد بازدید : ۳۱۸
کد خبر : ۲۲۵۵۴۴
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:شرایط حاکم در بازارعرضه مرغ به دلیل بی برنامگی وعدم نظارت وزارت جهاد کشاورزی در تخصیص نهاده‌های دامی است که باعث به وجود آمدن چنین وضعیتی در قیمت مرغ شده است.

عدم نظارت وزارت کشاورزی دلیل افزایش قیمت مرغ

به گزارش بورس نیوز، مجتبی یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس، در خصوص افزایش قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: شرایط حاکم در بازارعرضه مرغ به دلیل بی برنامگی وعدم نظارت وزارت جهاد کشاورزی در تخصیص نهاده‌های دامی است که باعث به وجود آمدن چنین وضعیتی در قیمت مرغ شده است.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در خانه ملت ادامه داد: متاسفانه قیمت مرغ به دو دلیل، افزایش پیدا کرده که مهم‌ترین عامل و دلیل، عدم برنامه ریزی، عدم نظارت صحیح و نبود چتر حمایت از تولیدکنندگان داخلی است؛ چراکه مرغداری‌ها طی ماه‌های گذشته از کمبود نهاده‌های دامی به دلیل سیاست گذاری‌های غلط سخن گفته اند؛ در حالیکه می‌توان با برنامه ریزی صحیح در تولید نهاده‌های دامی خودکفا شد، اما دست‌هایی وجود دارد که از آن جلوگیری می‌کند.

وی افزود: متاسفانه وزارت جهاد کشاورزی، کشاورزان را ترغیب به تولید محصولات و نهاده‌های دامی نکرده و این ظرفیت بالقوه داخلی را کنار گذاشته، درحالیکه می‌توان با تولید داخل به خودکفا رسیده و ازبرون رفت ارز از کشور جلوگیری کرد، اما مافیا و سلطان‌های واردات به دلیل عدم نظارت وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، از خودکفا شدن کشور در تولید نهاده‌های دامی جلوگیری می‌کنند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم بیان کرد: در ماه‌های گذشته چندین هزار تن از نهاده‌های دامی به دلیل تعلل وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در گمرکات و بنادر مانده و فاسد شدند که این عامل در تولید مرغ و مواد پروتئینی تاثیر مخربی ایجاد کرده و باعث افزایش قیمت شده ومرغداری‌ها را دچار مشکل کرد و به تبع آن مردم را برای تهیه مرغ و مواد پروتئینی به دردسر انداخت.

عضوکمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های تخصصی به طور جد پیگیر این موضوع بوده و دولت باید اقدامی جدی انجام داده و برای تنظیم قیمت مرغ در بازار برنامه ریزی‌های درست داشته باشد و از اقداماتی از قبیل واردات مرغ برای تنظیم بازار خودداری کرده و از تولیدات داخلی به طور احسن حمایت کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: