تعداد بازدید : ۲۶۳۵
کد خبر : ۲۲۵۵۴۹
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به شاهکاری از یک کارگزاری و پایکوبی عناصر پولشویی بعد از منفی شدن بورس و...

چوبی که برداشتیم و گربه ای که پنجه کشید

به گزارش بورس نیوز بی شک شاهکار امروز را یکی از کارگزاری ها خلق کرد؛ همان وقتی که حساب مشتریان خود را بدهکار کرد و بعد هم گفت سهوی بوده! گویا بعضی از مشتریان کم تجربه که ناگهان حساب خود را چند صد میلیون تومانی منفی دیدند، چنان افت فشاری پیدا کردند که افت شاخص پیش شان هیچ بوده!

عناصر پولشویی خوشحال از ریزش بازار 

امروز بورس منفی بود؛ ولی از عجایب این منفی ها اظهار نظرهای عجیب و غریب برخی چهره نماها بود. اگرچه افت امروز خوشایند بازار نبود، ولی اینکه بعد از رشد چشمگیر قیمت تقریبا تمام سهم های بازار، افت ۷۲ هزار واحدی شاخص کل را سقوط بورس و ترکیدن حباب و‌‌... تعبیر کنیم، حیرت آور است. بعضی دوستان مدعی هنر و هنرمندی، که حتی در حوزه تخصصی خودشان هم مهارت ندارند؛ حالا معلوم نیست چطور به درجه ای از تحلیل رسیده اند که بورس تهران را تحلیل می کنند!

حباب نامرئی در بازارهای موازی

عجیب تر از آن هم داریم؛ واحدهای مسکن مهر، میلیاردی شد! دوستان فعال در بازار خودرو هم از افزایش غیر منطقی خودرو و رکود تورمی سنگین این بازار سخن گفته اند. حالا چطور این اتفاقات به چشم تحلیلگرنماها نمی آید و نمی گویند هدف شان از اجرای پروژه بورس هراسی چیست، ما نفهمیدیم...

چوبی که برداشتیم و..‌.

روز چهارشنبه بازار ناگهان بهم ریخت و گفتند کارگزاری ها سهام عدالت عرضه کرده اند و بازار را خراب کرده اند. گزارش های اهالی ملاصدرا هم حاکی از فروش ۶۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت در همان روز است. امروز هم در نمادهای بزرگ طوری رنج منفی کشیدند و عرضه کردند که بی گمان باز هم پای سهام عدالت در میان است: ولی در شرایطی که شواهد کافی وجود دارد که دلیل منفی های بازار عرضه سهام عدالت است، برخی دوستان کارگزار طوری خروشیده اند و فریاد برآورده اند که چرا اسم کارگزاری ها را خراب کرده اید که فریادشان تا آسمان رفته. خب اگر نفروخته اند، چرا تا چوب را برداشتیم، پنجه کشیدند و‌‌...

البته مقصر کارگزاری ها شاید نباشند؛ مقصر آنهایی هستند که نام عدالت بر این سهام گذاشتند؛ ولی عادلانه رفتار نمی کنند و راضی نیستند اختیار دارایی مردم را به خودشان دهند. مردم را با صنفی درگیر کرده اند که به سبب شلوغی کارشان، این روزها در انجام کار عادی خود هم مانده اند.

بی تدبیری دیگری در مورد دام و طیور

بعد از زنده زنده دفن کردن جوجه های یکروزه، چشم مان به جمال بی تدبیری دیگری در مورد این صنعت، روشن! از طرفی تولید کنندگان دامی مرتبا از مشکلات تخصیص ارز و تامین نهاده های دامی می گویند؛ از طرف دیگر خبر رسیده یک نفر ارز دولتی گرفته که نهاده دامی وارد کند و کوتاهی کرده و... در نتیجه حجم قابل توجهی از نهاده های وارداتی در گمرکات فاسد شده اند. امیدواریم این محصولات فاسد شده را به نحوی، به خورد مردم ندهند و ضمنا اگر قیمت مرغ و گوشت گران شد، دنبال سلطان نگردند که ...

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
بزودی کارگزاریها شاهد خروج پول مردم از حسابشون خواهند بود و جواب این حرکت غیر حرفه ایی رو لمس خواهند کرد
محسن
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
کارگزاری ها فقط به سود خود فکر می کنند و دیگر هیچ
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: