تعداد بازدید : ۱۲۰۳
کد خبر : ۲۲۵۶۵۲
مدیر عامل شرکت صنایع غذایی کورش در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
بورس تهران چهارشنبه این هفته میزبان دومین تولید کننده روغن نباتی کشور با نماد "غکورش" خواهد بود و اویلا و فامیلا و.‌.. سفره های سهامداران را چرب تر خواهند کرد. 

چتر

کورش منتصر مدیر عامل شرکت صنایع غذایی کوروش در گفت و گو با بورس نیوز، درخصوص وضعیت فروش شرکت اظهار کرد: فروش سال گذشته ما حدود ۳ هزار میلیارد تومان بود و سود محقق شده ۳۸۵ میلیارد تومان پس از کسر مالیات بود. در سه ماهه اول ما کمی از بودجه عقب هستیم. پیش بینی ما این بود که ۶۰ هزار تن تولید داشته باشیم، اما به دلیل عدم تخصیص ارز، تولیدمان به ۵۷ هزار تن رسید.

وی درخصوص روند تامین مواداولیه شرکت گفت: حدود ۳۶ درصد از مواد اولیه ما داخل کشور تولید می شود و باقیمانده آن از خارج از کشور تامین می‌شود. به طور کلی روغن خام از خارج کشور وارد می‌شود و هنوز ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیریم و به شدت متاثر از تامین ارز توسط بانک مرکزی هستیم.

وی با اشاره به شبکه گسترده فروش محصولات صنایع غذایی کوروش اظهار کرد: در حال حاضر در ۳ حوزه کانال‌های فروش را گسترش می‌دهیم. شرکت گلرنگ پخش، با پخش مویرگی ۱۰۰ هزار فروشگاه دارد و کار فروش ما را با صورت خرده فروشی انجام می‌دهد. شرکت افق کوروش با ۲ هزار فروشگاه محصولات ما را عرضه می‌کند و شرکت سورنا، شبکه‌ فروشگاه‌های زنجیره‌ای زیرمجموعه گروه بوده که به فروش ما اضافه شده و فروش ما را در فروشگاه سورنا دنبال می‌کند. همچنین شرکت آنیتا سان نیز پخش زنجیره ای ما را دارد و در شرکت‌های زنجیره‌ای به غیر از افق کوروش با آنیتا سان نیز همکاری داریم.

مدیرعامل صنایع غذایی کوروش درباره سهم بازار این شرکت بیان کرد: در کل ۱۴ درصد از سهم بازار روغن‌های خوراکی را در دست داریم و دومین شرکت در صنعت روغن خوراکی هستیم و در روغن خانوار در کشور هستیم. قریب به ۲۴ درصد روغن خانوار را در شرکت به خود اختصاص دادیم. شرکت‌های بعد از ما با اختلاف ۳، ۴ درصد بعد از ما در حال حرکت هستند.

منتصر اضافه کرد: فروش در سایر قسمت‌ها مثل فروش به اصناف و فروش های صنعتی یا فروش فله، بسیار راحت‌تر از کار‌های برندینگی است که ما انجام داده ایم. در بحث فروشگاه‌های زنجیره‌ای بحث توسعه فروش و پخش مویرگی را در ذهن داریم و در فکر توسعه آن هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: