تعداد بازدید : ۳۷۷
کد خبر : ۲۲۵۷۵۹
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:سیاری از افراد مشمول دهک‌های پایین جامعه پیش از این نتوانستند سهام عدالت را به دلایلی همچون اطلاع‌رسانی ناکافی و ... دریافت کنند بنابراین سهام عدالت نباید تبدیل به سهام ناعدالتی شود.

بررسی طرح جاماندگان سهام عدالت در مجلس

به گزارش بورس نیوز، سید غنی نظری خانقاه، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص طرح ارائه سهام عدالت به جاماندگان اظهار کرد: بسیاری از افراد مشمول دهک‌های پایین جامعه پیش از این نتوانستند سهام عدالت را به دلایلی همچون اطلاع‌رسانی ناکافی و ... دریافت کنند بنابراین سهام عدالت نباید تبدیل به سهام ناعدالتی شود.

غنی نظری تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که حدود ۲۰ میلیون نفر جامانده از سهام عدالت هستند، اما تنها ۱۰ میلیون نفر از آن‌ها که شامل ۶ میلیون نفر کارگر ساختمانی، یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کمیته امدادی‌ها، ۲۰۰ هزار نفر بهزیستی و ... می‌شوند، نتوانسته‌اند سهام عدالت را دریافت کنند که براساس سازوکار تعیین شده، به این افراد پرداخت خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: برخی از این جاماندگان به دلیل اینکه تحت پوشش هیچ مرکزی قرار ندارند قابل شناسایی نیستند، بنابراین در کمیسیون اقتصادی مقرر شد، با شناسایی و تایید کمیته امداد به این افراد هم سهام عدالت تعلق بگیرد. همچنین در بحث روستانشینان هم با توجه به کد ملی افراد این شناسایی‌ها انجام خواهد شد.

این نماینده مردم در خانه ملت گفت: دولت خیلی علاقمند به توسعه ارائه سهام عدالت به مردم نیست در صورتی که منابع لازم در اختیار دولت قرار دارد و هنوز شرکت‌هایی هستند که توسط دولت در این حوزه عرضه نشده‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: