تعداد بازدید : ۶۹۰
کد خبر : ۲۲۵۸۶۶
ارزش معاملات ۸۴۰ میلیارد ریالی در هفته گذشته؛
۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
هفته گذشته ۵.۵۰۰ تن سبد تیرآهن توسط "ذوب" در بورس‌کالا عرضه شد که نرخ متوسط فروش هر تن از این محصول به ۹۴ میلیون و ۳۹۰ هزار ریال رسید و این نرخ در مقایسه با هفته پیش از آن افزایش در حدود ۵ درصدی را نشان می‌دهد.

 

رشد نرخ تیرآهن و میلگرد ذوب آهن در بورس کالا

 

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، هفته گذشته شاهد معاملات بیش از ۸۳۹ میلیارد ریالی شرکت "ذوب آهن اصفهان" در بورس کالا بودیم. به این ترتیب جمع کل درآمد‌های محقق شده این شرکت از محل عرضه‌های صورت گرفته در بورس کالا از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه امسال به  بیش از ۳۱ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال رسیده است.

در هفته قبل ۵.۵۰۰ تن سبد تیرآهن توسط این شرکت عرضه شد. نرخ متوسط فروش هر تن از این محصول به ۹۴ میلیون و ۳۹۰ هزار ریال رسید. این نرخ در مقایسه با هفته پیش از آن افزایش در حدود ۵ درصدی را نشان می‌دهد.

به نظر می‌رسد که کاهش عرضه‌های صورت گرفته توسط این شرکت منجر به رشد قیمت‌ها شده است و به طور قطع با رشد عرضه‌ها شاهد افت قیمت‌ها در هفته آینده خواهیم بود. لازم به ذکر است که در هفته گذشته مقادیر عرضه محصول تیرآهن این شرکت معادل ۱۳.۰۰۰ تن بود. با توجه به تغییرات صورت گرفته در مدیریت وزارت صمت و سرپرستی جناب سرقینی، انتظار می‌رود که شاهد نظارت‌های دقیق تری در اجرای عرضه‌های محصولات شرکت‌ها در بورس کالا و به ویژه در بخش فلزات باشیم.

همچنین در هفته قبل ۲.۹۲۶ تن محصول میلگرد با نرخ ۸۱ میلیون و ۳۷۰ هزار ریال معامله شد. نرخ این محصول نیز افزایش ۵ درصدی را نسبت به معاملات هفته گذشته ثبت کرده است. به این ترتیب شاهد جبران افت قیمت هفته گذشته این محصول هستیم.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان ارائه شده است:

رشد نرخ تیرآهن و میلگرد ذوب آهن در بورس کالا

همچنین در نمودار زیر روند تغییر نرخ  محصولات این شرکت طی شش ماه اخیر ارائه شده است.

رشد نرخ تیرآهن و میلگرد ذوب آهن در بورس کالا

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.