تعداد بازدید : ۱۲۸۱
کد خبر : ۲۲۶۱۵۵
تصویب مجدد افزایش ضریب اعتبار ۵۰ درصدی؛
۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
در حالی روز گذشته رئیس سازمان بورس مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش ضریب اعتبار ۵۰ درصدی کارگزاری‌ها را ابلاغ کرد که این موضوع از گذشته وجود داشت و نیازی به این مصوبه نبود.

مصوبه‌هایی که دردی از بازار دوا نمی‌کندبه گزارش خبرنگار بورس نیوز روز گذشته، حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران طی نامه‌ای به معاون نظارت بر نهاد‌های مالی این سازمان اعلام کرد: بند ۲ صورتجلسه شورای عالی بورس مورخ اول شهریور ۹۹ به شرح زیر تصویب شد.

بر این اساس سازمان بورس و اوراق بهادار اجازه داده می‌شود در صورت لزوم نسبت به افزایش ضریب اعتباری کارگزاران تا ۵۰ درصد اقدام نماید.

در این باره حسین عادل زاده مدیرعامل کارگزاری کارآمد در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: افزایش ضریب اعتباری ۵۰ درصد موضوع جدیدی نیست و در گذشته نیز در اختیار سازمان بورس بود و مجددا ابلاغ شده است.

وی گفت: هنوز ابلاغیه و دستورالعملی درباره افزایش ضریب اعتبار از ۲۰ به ۵۰ درصد به کارگزاری‌ها ابلاغ نشده است، البته با توجه به شرایط تاثیری بر بازار نیز ندارد.

گفتنی است؛ روح‌الله میرصانعی دبیرکل کانون کارگزاران بورس نیز در این باره گفت: اگر شورای عالی بورس هم این مصوبه را نمی‌داد، باز هم سازمان بورس و کمیته پایش ریسک سازمان بورس این اختیار را دارد که درصد ضریب کارگزاران را کم یا زیاد کند و در گذشته این درصد را تا ۱۰ درصد هم کاهش داده و یا در برخی موارد تا ۶۰ درصد هم بالا برده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.