تعداد بازدید : ۶۶۳
کد خبر : ۲۲۶۴۲۱
۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نوسان از ذات بازار بورس بوده و این بازار بالا و پایین بسیار دارد.

به گزارش بورس نیوز، مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نوسان از ذات بازار بورس بوده و این بازار بالا و پایین بسیار دارد، اما آنچه مهم است نگاه بلند مدت به بازار سرمایه است هرچند امروز سرمایه گذاران خرد به دنبال سود در کوتاه مدت بوده و به محض پایین آمدن شاخص بورس با وحشت می‌خواهند سرمایه خود را بیرون آورند.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت با بیان اینکه نگاه استراتژیک به بازار برای افراد در طولانی مدت سودآور خواهد بود، افزود: از آنجا که رسیدن به این نگاه نیازمند آموزش است رسانه ملی باید پای کار آمده و رفتار صحیح در بورس را به مردم یا همان سرمایه‌گذاران خرد آموزش دهد.

به گفته وی در حالی اکنون حجم بالایی از سرمایه گذاری‌ها در بازار سرمایه، مربوط به نقدینگی‌های خرد مردم است که صاحبان آن به هیچ عنوان صبور نبوده و درصورت مواجه شدن با کوچکترین نوسانی قصد ترک بازار را می‌کنند.

طغیانی روند افزایشی شاخص بورس طی چند ماه گذشته و روند رو به کاهش آن در هفته‌های اخیر را در هر دو حالت غیرطبیعی دانست و افزود: مسئله اصلی ایجاد وضعیت پایدار بر بازار است درواقع نوسانات شدیدِ مقطعی از بازار باید دور شود و بازار به شرایط بنیادین خود باز گردد بدین معنا که نوسانات به جای جنبه احساسی شکل بنیادین به خود بگیرند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه نگاه تازه وارد‌ها به بازار بورس بلند مدت باشد، گفت: تصور رسیدن به سود ۵۰ تا صد در صدی در مدت کوتاه به هیچ عنوان منطقی نبوده و حتی اگر زمانی هم این اتفاق رخ دهد باز هم طبیعی نیست چراکه متوسط عایدی بازار باید با سودآوری سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور و سودآوری کارخانه‌جات نسبت مشخصی داشته باشد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
تو خودت یکی از .............. روزگاری. میشناسمت.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
این را به دولت بگوکه سهامهایشرا ده برابر کرد روت
صارق
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
در بلند مدت معجزه می شود ؟؟ لگن سازی برادران اصغر به جز اکبر یا تشتک سازی چاجول دره و. فرقون سازهای زیان ده و دارای زیان انباشته شود ده می شوند ؟؟؟ مثلا مردم در 5 یا 6سال بعد از سود حاصل از سرمایه گذاری به اصل سرمایه می رسند ؟؟؟ شوخی تمام شد شتر را کشتند .
kaveh
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
از اسفند 98 سهم خریدم ولی الان داخل ضرر هستم . این هم از خرید بلند مدت که می گید .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: