تعداد بازدید : ۶۳۶
کد خبر : ۲۲۶۵۳۸
عملکرد این بانک برای سهامداران، مطلوب‌تر شد؛
۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
یکی از دغدغه‌های اصلی سهامداران این بانک عدم شناسایی سود خالصی مطلوب در سال مالی ۱۳۹۹ و احتمال بالای عدم تقسیم سودی محسوس در مجامع چند ساله آتی شرکت است.

ادامه روند درآمد سازی

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از افت بیش از ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت هر سهم بانک اقتصاد نوین در هفته‌های گذشته، گزارش عملکرد مردادماه این بانک حاکی از ادامه شناسایی مازاد درآمد‌های ناشی از فعالیت‌های بانکداری است.

ادامه روند درآمد سازی

در اینکه اکثر بانک‌های کشور به ویژه پس از کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی در ماه‌های ابتدایی سال موفق به ثبت درآمد‌های مازاد فعالیت‌های بانکداری شده‌اند جای شکی نیست اما؛ اینکه این روند به ویژه پس از چراغ سبز بانک مرکزی مبنی بر افزایش سود پرداختی به سپرده‌های بانکی در ماه گذشته همچنان ادامه یابد یا خیر سوالی است که در ماه‌های آتی می‌توان جوابش را یافت.

با احتساب ۳۳۷میلیارد ریال درآمد مازاد شناسایی شده این بانک در مردادماه، مجموع مازاد درآمد‌های ناشی از فعالیت بانکداری این بانک در ۵ ماهه نخست به ۹۶۰ میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با کسری سال گذشته نشان از عملکرد مطلوب‌تر این بانک دارد.

البته همچنان یکی از دغدغه‌های اصلی سهامداران این بانک عدم شناسایی سود خالصی مطلوب در سال مالی ۱۳۹۹ و احتمال بالای عدم تقسیم سودی محسوس در مجامع چند ساله آتی شرکت است. همچنین باید منتظر ماند تا اثر افزایش مجدد نرخ‌های سود بانکی در صورت‌های مالی میان دوره ماه‌های آتی این بانک آشکار شود تا بتوان نمایی شفاف‌تر از سودآوری این شرکت ترسیم کرد.

لازم به ذکر است، آنچه در خصوص نحوه گزارشدهی بانک‌ها کاملا مشهود بوده، اعتبار پایین گزارش‌های میاندوره حسابرسی نشده بوده چرا که در سال‌های اخیر گزارشات حسابرسان و الزامات بانک مرکزی تعیین کنند سود واقعی این شرکت‌ها است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: