تعداد بازدید : ۲۵۴۹
کد خبر : ۲۲۶۶۱۵
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به دیوار بلند حاشای دلواپسان و ۱۲ نور چشمی هلدینگ بورسی و ...

آن ۱۲ نور چشمی...

به گزارش بورس نیوز آن زمانی که بورس تخته گاز می رفت؛ کارشناسان بازار مسکن و خودرو، رشد بازار سرمایه را مسبب تمام تلاطم های بازارهای خودرو و مسکن معرفی می کردند. حالا یک ماهی است که تب تند بورس تهران به عرق نشسته و سهامداران بی نوا ۳۰ تا ۶۰ درصد ضرر کرده اند. اما در همین مدت، برخی چهار چرخ های کم کیفیت داخلی، افزایش قیمت داشته اند و بازار مسکن هم با یک پرش ۱۰ درصدی، راه خود را از بورس جدا کرده. جالب اینجاست که همان بزرگوارانی که نگران حباب بورس بودند و بورس بازان را قمارباز می خواندند؛ حالا که می گوییم پس چرا ارزان نشد، می گویند ما را به بورس چه کار است؟؟ اصلا مگر مسکن به بورس ربطی هم دارد؟ خلاصه که دیوار حاشا، بلند است.

وقتی بورس، از تمام سازمان‌ها بیشتر نان و آب داشت ...
بد نیست نگاهی هم به رقم درآمدهای اهالی پاستور از معاملات بورس کنیم تا جوابی داده باشیم به آنها که می گویند هنوز کار پاستورنشینان با بورس، تمام نشده. اهالی پاستور در ۳ ماهه اول امسال به اندازه کل درآمد مالیاتی سال ۹۸ و نیز ۱۱ برابر درآمد مالیاتی سال ۹۷، از معاملات بورس درآمد داشته! حالا به نظرتان کار دولت با این بازار تمام شده یا نه؟

وقتی سهام‌بازی کنی، چراکه‌نه!!!
یکی از هلدینگ‌های بورسی به پرسنل خود حقوق چندرغازی می دهد؛ اما یک شرکت زیرمجموعه دارد که معلوم نیست چرا کارمندانش، نور چشمی هستند. میانگین حقوق این نور چشمی ها که ۱۲ نفر هستند، تقریبا ۸ برابر میانگین حقوق سایر کارمندان این مجموعه است. حالا چرا؛ الله اعلم.

"خ‌عدس" هم بالا رفت، چوب حراج نزنید!!!
البته خواستیم بگردیم و چند نمونه اصلاح قیمت برای تان بیاوریم که ریزش بورس را توجیه کنیم؛ یافت نشد. در سایر بازارها نه فقط هرگز اصلاحی در کار نیست؛ بلکه قیمت ها لحظه ای بالا می رود. "عدس" هم با افتخار پرچم بیشترین درصد افزایش قیمت را به دوش می کشد و طبق آمارها در یک سال اخیر ۱۳۶ درصدی گران شده. البته بررسی های میدانی، قیمت های بالاتری نشان می دهد و احتمالا دوستان مرکز آمار، از بقالی محله نارمک قیمت گرفته اند. به هر حال، هیچ چیز ارزان نشده؛ هیچ چیز جز سهام! دوستان با چه تحلیلی چوب حراج به سهم شان می زنند و برای فروش در قیمت ۳۰ تا ۶۰ درصد ارزان تر از قیمت های ماه قبل صف می کشند، ما که نفهمیدیم.

پنهان‌کاری از وظایف وزاری آب‌وآتش است
و اما گفتیم آمار، یاد دلواپسان و دلسوزان حوزه مسکن افتادیم. همان ها که گفته اند آمارها را سانسور کنید تا قیمت ها کاهش یابد! خدا وکیلی این همه فسفر می سوزانید، چطور جبران کنیم؟ از کی تا بحال با پنهان کردن واقعیت ها، مشکلی حل شده؟ نکند آمار نمی دهید تا روی گند دیگری را بپوشانید؟ مثلا هویت آنها که صدها واحد مسکونی به نام شان است...

حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تنها جایی که دولت میتونه اصلاح قیمتی کنه بورس هست . اگه توانی داره قیمت مسکن و دلار رو 10 درصد بیاره پایین . نیمه دوم سال نزدیکه افزایش تقاضای دلار و عدم اعتماد به دولت مردم رو به طرف ارز و مسکن سوق میده . ببینم اونم میتونید کنترل کنید . کسانی که رشد قیمتی سهام رو افزایش تورم میدونستند کارشناس اقتصادی نیستند بیشتر احمق هستند
پاسخ ها
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
دیروزسکه امامی حدود400هزارتومان بالا رفت مگه میتونه بیاره پایین .
مگه میذارن بیادپایین
چون طلاکه پاکه چه منتش به خاکه .
rahim
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اعتماد مردم بزرگترین سرمایه یک کشکور است ،کشورهای دیگر هزینه های هنگفت میکنن که اعتماد مردم را جلب کنن. چرا اعتمادی که بدون هزینه بود حتی برایتان درامد هم داشت به همین راحتی از بین میبرید.تو رو خدا با آبروی رهبر عزیزمان بازی نکنید تا دیر نشده به بازار سرمایه سرو سامان دهید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
مرحمیست ، این پنج و عصر، گر چه درمان نمی کند،
قلی خان
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بورس مرد از بس که جان ندارد .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
احتمالا اون 12 نور چشمی نوسانگیر هایی هستن که برای دریافتی بیشتر، سرمایه مردم بیچاره را قربانی می کنند اما به هر حال اثر کار کثیفشون رو دنیا دیر یا زود بخودشان بر میگردونه انشااله
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: