تعداد بازدید : ۳۳۳۳
کد خبر : ۲۲۶۶۸۰
"شستا" فرزند سرراهی بازار شد؛
۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
مگر میشه غول بزرگی همانند "شستا" به حال خودش رها شود و مجموعه تامین اجتماعی برای بازارگردانی آن دست به اقدامی مناسب برای تضعیف مالی سهامداران آنجام ندهد و اعتماد سرمایه‌گذاران خود را به راحتی از دست بدهد!

سهامداران عمده خودش هم حاضر به بازار گردانی‌نیستند؟

به گزارش بورس‌نیوز، در حالیکه ارزش بازار "شستا" تا همین یک‌ماه پیش به بیش از ۵۰۰۰ هزار میلیارد ریالی رسیده بود، با ریزش شدید بازار سرمایه، نزدیک به ۲۰۰۰ هزار میلیارد ریال ارزش این هلدینگ بر باد رفته است.

بسیاری از سهامداران معتقدند، رشد شارپی قیمت سهام شستا، باعث هم‌افزایی در کلیت بازار نشد، ولی اینک یکی از صف‌های فروشی است که باعث ایجاد جو فروش در کل بازار شده است.

سهامداران عمده خودش هم حاضر به بازار گردانی‌نیستند؟

فعالان و سهامداران بازار سرمایه انتظار داشتند، دولت، وزارت اقتصاد و رفاه و همچنین سازمان بورس، برنامه مدونی برای بازارگردانی و یا متعادل سازی در چنین شرایطی برای این غول بورس پیش‌بینی کرده باشند که فعلا خبری از آن نیست!

مگر می‌شود غول بزرگی همانند "شستا" به حال خودش رها شود و مجموعه تامین اجتماعی برای بازارگردانی آن دست به اقدامی مناسب نزند تا سهامداران این شرکت، از لحاظ مالی تضعیف نشوند و از سوی دیگر، اعتماد سرمایه‌گذاران خود را هم از دست ندهد!

مگر می‌شود به راحتی چشم‌بست روی اموال بازنشستگان و اجازه آب شدن آن را داد البته این انتظار نیست که پول حبه کند به بازار، بلکه سهام خودشان را حمایت کند!

چه شد "شستا" که روزی سوگولی بازار سرمایه بود الان بچه سر راهی بازار سرمایه شده و حتی سهامداران عمده خودش هم حاضر به بازار گردانی‌نیستند؟

چرا افرادی که در لباس اهالی بورس هستند، یکدفه گرگی در لباس میش می‌شوند!

گلکار
United States
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
متن چقدر ضعیف و پر از ایراده. معلوم نیست کتابیه یا کوچه بازاری؟ بعد نویسنده نوشته چرا برای تضعیف سهامدارن دست به کار نمیشن؟
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
ببخشید ایرادات شما وارد نیست گویا شما یا از غافله پرتید یا مرفه بی دردید خانه از پای بست ویران است شما درگیر کوچه بازارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
درآمد زیاد از کیسه مردم .چرا روند خرید وفروش حقوقی شفاف نیست.چرا بقیه نمادها باید تائیر پذیر از این نمادها باشند .مگه زمانی که شاخص کل مثبت هست وشاخص هم وزن منفی چرا نمادهای خرد که بعضا ارزش ذاتی خوبی هستنداز نمادهای بزرگ تاثیر پذیر نیستند که در روزهای منفی نمادهای بزرگ که بعضا رشد غیر معقولی داشتندنمادهای متوسط وکوچک باید از آنها پیروی کنند.اوف بر این جماعت گرگ که در لباس میش هستند وبه غارت اموال مردم پرداختند اوف
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
چرا شستا داره مرتب منفی میخوره؟ چون من و مطهری اون رو یک ماه قبل خریدیم. سنگین هم خریدیم
بهرنگ
Netherlands
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
این خبر یا مرثیه
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
مشکل شما با این سخن رفع شد ؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
افرادی که در لباس کارگروه و حقوقی های بورسی هستند، یکدفه گرگی در لباس میش نشدند بلکه از ابتدا بودند ما نمی دونستیم و چشم بسته دولت را قبول داشتیم که اشتباه محض بود. اکنون لاشه بورس در اختیار لاشخور ها قرار دارد که بر روی سفره خونین سهامداران جزء بزم عیش بر پا کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: