تعداد بازدید : ۵۳۰
کد خبر : ۲۲۶۸۴۷
تعدیل منفی و تحقق سود خالصی ۲۵۰ ریالی در ۶ ماهه از سهمی ۴۲۰۰۰ ریالی؛
۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
عملکرد سه ماهه دوم در مقایسه با سه ماهه نخست شرکت بسیار نگران کننده و تامل برانگیز بوده و بی شک ادامه این روند در ماه‌های آتی منجر به تعدیل منفی با اهمیت در انتهای سال مالی می‌شود.

تعدیل منفی و تحقق سود خالصی ۲۵۰ ریالی در ۶ ماهه از سهمی ۴۲۰۰۰ ریالی

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، علیرغم آنکه بسیاری این روز‌ها به ریزش‌های بیش از ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت سهام شرکت‌ها اعتراض دارند، اما نگاهی واقع بینانه به شرایط و صورت‌های مالی شرکت‌ها تا حدود زیادی این افت و یا حتی بیشتر را توجیه می‌کند.

شرکت صنعتی بهپاک که این روز‌ها شاهد افتی در حدود ۴۵ درصدی قیمت سهامش در ماه گذشته بوده، صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده خود را با اعلام تعدیل منفی و اعلام سود ناچیز ۲۵۰ ریالی به ازای هر سهم روانه کدال کرد تا تنها بخشی از افت معنادار قیمت سهامش توجیه شود.

تعدیل منفی و تحقق سود خالصی ۲۵۰ ریالی در ۶ ماهه از سهمی ۴۲۰۰۰ ریالی

یکی از نکات قابل تامل و نگران کننده صورت‌های مالی حسابرسی شده ۶ ماهه این شرکت در سال مالی جاری، کاهش چشمگیر مقادیر و مجموع مبالغ فروش علی رغم افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش انواع محصولات این شرکت، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده که این موضوع منجر به کاهش چشمگیر مبالغ فروش و درآمد‌های این شرکت شد.

این در حالی است که عملکرد سه ماهه دوم در مقایسه با سه ماهه نخست شرکت بسیار نگران کننده و تامل برانگیز بوده و بی شک ادامه این روند در ماه‌های آتی منجر به تعدیل منفی با اهمیت در انتهای سال مالی می‌شود.

تعدیل منفی و تحقق سود خالصی ۲۵۰ ریالی در ۶ ماهه از سهمی ۴۲۰۰۰ ریالی

در انتها این شرکت با تحقق درآمدی ۲.۲۱۶ میلیارد ریالی و ۴۴ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته، سود خالصی ۱۲۴ میلیارد ریالی محقق کرده که ۳ درصد کاهش را به ثبت رسانده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: