تعداد بازدید : ۴۳۶
کد خبر : ۲۲۷۱۴۵
دژپسند:
۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
وزیر اقتصاد با بیان اینکه نگاه ابزاری به بورس نداریم گفت: حمایت این است که عرضه‌ها و شناوری را زیاد کنیم و تسهیلات برای افزایش سرمایه و صندوق توسعه بازار ایجاد می‌کنیم.

نگاه ابزاری به بورس نداریم

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار کرد: ممکن است که صاحبنظران مختلف بنا به دلایلی اظهارنظراتی داشته باشند، اما فعال بازار سرمایه باید منافع خود را بسنجد.

وی افزود: فعال بازار سرمایه باید ببیند حرفی که ممکن است دل او را خالی کند اگر تبدیل به تصمیم زودگذر شود دچار خسران می‌شود.

وزیر امور اقتصاد و دارایی ادامه داد: امروز تابلو بورس را نگاه می‌کردم با وجودی که شاخص قرمز بود، اما مواردی که دیروز قرمز بود بسیاری از آن‌ها امروز سبز شد. کسی که دیروز فروشنده بود امروز ضرر کرده است.

دژپسند همچنین، خاطرنشان کرد: بدون تعارف به بورس میان مدت و بلندمدت نگاه شود. بورس یک نهاد حرفه‌ای بوده وشورای عالی بورس دارد که در آن درباره مسائل ساعت‌ها بحث می‌شود.

وی بیان کرد: من اصلا نمی‌گویم که سهامداران بفروشند یا نفروشند. بخرند یا نخرند. اما تصمیمات سهامداران بر مبنای محاسبات عقلانی باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: در بورس دو مساله داریم. یکی سود سهامداری و دیگری افزایش قیمت سهام. مساله دوم در دوره‌ها تعیین کننده است. اگر بخواهیم آنی و زودگذر تصمیم گیری کنیم ضرر خواهیم کرد.

دژپسند گفت: کشور به بازار سرمایه پایدار نیاز دارد. برای حفظ پایداری این بازار تصمیم‌هایی اتخاذ شد، در عرضه اولیه‌ها و شناوری‌ها برنامه منسجم داریم، ما به بورس نگاه ابزاری نمی‌کنیم، نگاه بلندمدت برای اقتصاد داریم؛ بنابراین جنس حمایت ما متفاوت است. حمایت این است که عرضه‌ها و شناوری را زیاد کنیم و  تسهیلات برای افزایش سرمایه و صندوق توسعه بازار ایجاد می‌کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: