تعداد بازدید : ۲۳۳
کد خبر : ۲۲۷۱۹۸
۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
ایمیدرو برای حمایت از سرمایه مردم در بورس ٣٠ هزار میلیارد تومان اختصاص می‌دهد.

تدبیر برای مراقبت از سرمایه مردم

به گزارش بورس نیوز،هفته گذشته سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد که «صندوق سرمایه گذاری مشترک شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی» با اختصاص ٣٠ هزار میلیارد تومان تشکیل می‌شود، اتفاقی که می‌تواند بخش بزرگی از چراغ‌های قرمز تابلو تالار بورس تهران را سبز کند.

پس از چندماه رونق در بازار سرمایه، حدود یک ماه و نیم است که با آغاز اصلاح قیمت‌ها و فراز و نشیب ارزش سهام، موج نگرانی میان سرمایه گذاران و سهامداران ایجاد شده است و انتظار می‌رفت که شرکت‌های بورسی شاخص ساز فریادرس مردمی باشند که با هزاران امید وارد این بازار نو شده اند.

تدبیر برای مراقبت از سرمایه مردم

اکنون با توجه به تحولات اخیر در بازار سرمایه، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با هدف حمایت از دارایی‌های سهامداران و سرمایه گذاران، وارد میدان شده و قصد دارد هفته پایانی تابستان را به هفته ثبات و آرامش و پر امید، تبدیل کند.

قرار است روز یکشنبه (٢٣ شهریور ٩٩) به دعوت «خداداد غریب پور» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو، رییس سازمان بورس و مدیران عامل شرکت‌های تابعه معدنی دور هم جمع شوند تا در مورد نحوه اقدامات حمایتی از بورس تهران و سهم هرکدام از ٣٠ هزار میلیارد تومان در این صندوق سرمایه گذاری مشترک، تعیین شود؛ تصمیمی که علاوه بر تاثیر مثبت بر سهام هر کدام از شرکت‌های زیر مجموعه ایمیدرو، قطعا بر بهبود و رشد شاخص کل بازار هم تاثیر مثبت خواهد داشت.

این تصمیم ایمیدرو و ورود با این حجم سرمایه در بازار با هدف بازارگردانی سهام شرکت‌های بورسی زیرمجموعه خود، می‌تواند نویدبخش بازگشت روز‌های سبز بهاری در هفته پایانی شهریور باشد و انتظار می‌رود این بار تدبیر معدنی‌ها امیدبخش برای سهامداران حقیقی بازار سرمایه گردد.

در جلسه یکشنبه که مدیرعامل سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران عامل شرکت‌های بورسی ایمیدرو حضور دارند، علاوه بر تعیین سهم مشارکت هر شرکت در صندوق مشترک، آخرین وضعیت بازار سرمایه و سهام شرکت‌های تابعه و وابسته ایمیدرو بررسی می‌شود و تدابیر و تصمیمات لازم برای هماهنگی بیشتر با هدف حمایت از بازار بورس، حفاظت سرمایه‌های مردم و تقویت اعتماد عمومی اتخاذ خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: