تعداد بازدید : ۲۲۳۳
کد خبر : ۲۲۷۸۹۳
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
فروش سهم هایی که از سودهای مناسبی محقق کرده اند و بازار فروش خوبی هم دارند (تولیدکنندگان کالاهای مصرفی)، توجیه ندارد.

مستاجران بورس، بازندگان همیشگی این بازار

به گزارش بورس نیوز، منفی های بازار سرمایه ۴۰ روزی است که گریبانگیر فعالان این بازار شده و دیگر نمی‌توان این حجم از افت قیمت‌ها را اصلاح نامید. 

اکبر حامدی میخوش مدیرعامل کارگزاری بورسیران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازارسرمایه بیان کرد: در چند هفته اخیر ترس بر فضای بازار سرمایه حاکم شده و سهامداران خرد نسبت به آینده بازار احساس نگرانی می‌کنند اما؛ نمی‌توان به کل سهم‌های بازار با یک چشم نگریست. برخی سهم‌های بازار که در مقطعی به سبب ورود نقدینگی و سیگنال‌های فضای مجازی، بیش از ارزش واقعی رشد کردند و با وجود ریزش‌های اخیر، باز هم گران هستند. برخی سهم‌های بازار هم ارزنده بوده و کمتر از ارزش ذاتی خود معامله می‌شوند. بازار سرمایه به مرحله‌ای رسیده که مسیر سهم‌ها از هم جدا می‌شود.

وی افزود: در ماه‌های قبل پیش بینی می‌شد اصلاح بازار سرمایه اوایل پاییز با نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام شود، ولی بازار سرمایه اصطلاحا به سرمایه گذاران رکب زد و اصلاح خود را قبل از موعد پیش بینی شده آغاز کرد. حالا هم ممکن است برگشت بازار زودتر از انتظار فعالان این بازار صورت گیرد و در اوج ناامیدی، شاهد بازگشت بازار سرمایه به مدار صعودی باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: سهامدارانی که روی سهم‌های کوچک بازار سرمایه گذاری کرده و با ریزش‌های اخیر متحمل زیان شده اند، در این مقطع بهتر است با کم کردن میانگین خرید و یا اصلاح پرتفوی، ضرر و زیان متحمل شده را در ماه‌های آینده جبران کنند. اکثر سهامدارانی که این روز‌ها نگران ریزش بازار سرمایه هستند، تازه وارد‌هایی هستند که قبلا ریزش‌های این بازار را تجربه نکرده‌اند. اما قطعا سرمایه‌گذاری بلندمدت در بازارسرمایه، ضرر و زیان به همراه ندارد و بازندگان این بازار، مستاجرانی هستند که با دید نوسان گیری کوتاه‌مدت وارد بورس شده اند.

حامدی در معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری گفت: فروش سهم‌هایی که از سود‌های مناسبی محقق کرده‌اند و بازار فروش خوبی هم دارند (تولیدکنندگان کالا‌های مصرفی)، توجیه ندارد. مشکل اصلی برخی از این شرکت‌ها، قیمت‌گذاری دستوری است و معتقدم وقتی شرکتی به مردم واگذار شد، دولت نباید در قیمت‌گذاری محصولات این شرکت‌ها مداخله داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه ضمن تاکید بر ضرورت سرمایه گذاری در بورس با نگاه بلندمدت، اظهار داشت: یکی از ایرادات بازار سرمایه ما سهولت دسترسی به معاملات آنلاین توسط سرمایه گذاران است. هدایت مردم به سمت سرمایه‌گذاری در بورس و اقتصاد سرمایه‌محور به جای اقتصاد بانک محور، از گام‌های مثبتی بود که دولت در این چند سال برداشت؛ ولی می‌بایست سازوکاری اتخاذ می‌شد که سرمایه‌گذاران قبل از ورود به این بازار، آشنایی حداقلی با ریسک‌های این بازار داشته باشند. ضعف آموزش در این بازار کاملا محسوس است و انتظار می‌رود حالا که ضریب نفوذ بازار سرمایه افزایش داشته، اقداماتی هم در راستای آموزش سرمایه گذاران انجام شود.

مجید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
بورس تمایلی به بها دادن به ارزنده بودن سهم ها ندارد و ملاک را شاخص مورد نظر خود قرار داه و آنهم شاخص ریالی و تومانی، نه شاخص دولتی که همان یورویی باشد، که در آنصورت باید شاخص را بر 321520 ریال تقسیم کند. و باید نشان دهد که تحریم ماشه ای ترامپ بر قدرت و اقتدار ملت و دولت ایران چیره است، و او برای دومین بار رییس جمهور خواهد شد.
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
بزرگوار بازهم مقصر ملت هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همیشه ما ملت ایران مقصریم؟؟؟!!!!!!!!!
یکی از در میخوریم 10تا از دیوار!!!!
وظیفه ناظر در موقعی که قیمت ها چند برابر ارزش ذاتی معامله میشدند چه بوده!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا گذاشتند اتفاق بیافته و بعد از جیب ملت حاتم بخشی بکنند و دست به تخلیه حباب بازار بزنند؟؟؟
چرا همون موقع جلوی رشد بیشتر از ارزش سهام رو نگرفتند!!!
چرا و چرا و چرا.....
ولله روز حسابی هم هست...
روز تسویه حساب بسیار نزدیکه حتی شما دوست عزیز.
حرف حساب
Singapore
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
باسلام:
از دولتی که در رویارویی با شیطان ، وبستن قرارداد برجام ، با او بجای سیاست وزیرکی، از راه ساده انگاری قراردادی را امضاءنمود که روزنه های مفر فراوانی برای شیطان وجود داشت وصرفا"قید وبندهارا برای خود پذیرفت انتظار بیشتری نیست.این دولت حسن روحانی با دول فریبکار از اهرم سادگی استفاده کرد، وبه جایش با مردمش که همه جوره برای دولتش پای کار بودند، از راه سیاست وفریب وارد شد .همانطور که خیلیها را باسهام عدالت وارد بورس کرد ومایملکشان را پودر نمود.
(پس ننگ ونفرین بر ساده انگاران وفریبکاران)
احسان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
سهم هایی با قیمت مناسب و آینده بسیار بسیار خوب و عالی..شبریز _ سیتا _ وسبحان _ وسبحا _ غگرجی _ غزر _ شارک _آریا _ بگیلان _ آبادا _ دالبر _ زقیام
سهامدار حقیقی ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
وا....با.... به مردم نجیب خیانت کردن ودروغ گفتن کار خوبی نیست !!! به خدا سرمایه سهامداران خرد مثل برف آب شد .شما قضاوت کنید چی در کشور ارزون شده ؟؟؟احیانا کالایی تخفیف میدن اول قیمت را بالا میبرند بعد تخفیف جزیی برای یک مدت محدود !!!!کدام کالاست هرروز 5 یا 10 درصد منفی بخورد؟؟؟40 روز است که بازار منفی شده!! کدام اصلاح؟؟؟ بفرمایید سقوط بازار !!!تحلیل تکنیکال وبنیادی در بازار دستکاری شده جواب نمیده !!افزایش درصد سهام شناور در بازار مثبت باید باشد !!! شما بفرمایید ارزش ذاتی برنج طبیعت هندی چنده که کیلویی 19000 تومان شده ؟؟؟یکعدد نارگیل که 3000 تومان بوده شده 36000 تومان !!! تقاضایش هم زیاد نیست !!!!فقط مقصر سازمان بودجه وبرنامه استکه میخواهد از فروش سهام وسکه وارز ومالیات کسری بودجه اش را تامین کند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
کارشناس کجا بود چرند میگوید.
کل بازار را منفی کرده اند.
من ارزش ذاتی سهامم را بررسی کردم
سودش را بررسی کردم
پی بر ای را بررسی کردم .
ولی وقتی دستور داده اند پول مردم را از چنگشان در آورید و همه سهمها را منفی و قفل صف فروش کردند من چه کار کنم .
بعد تو حرف از آموزش میزنی؟
چه ربطی به آموزش دارد؟
۲۵ تا گوساله بودند که سرمایه مردم را نابود کردند.
۲۵ تا حرام خور بودند که بازار دلار و طلا را متورم تر کردند.
۲۵ دشمن مردم بودند که تورم را با سوق دادن پول به سمت دلار تشدید کردند.
مگر ارزش ذاتی یک متر آپارتمان یا یک پراید یا .... با قیمتش می خواند.
مملکت کلا باد کرده بعد ۲۵ بی سواد گرانی را به گردن بورس می اندازند.
تا قبل از گوه خوری این ۲۵ نفهم پول فقط جذب بورس میشد بیرون که نمی رفت تا تورم ایجاد کند.
حرف زیاد است ولی حوصله اش نیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: