تعداد بازدید : ۶۷۰
کد خبر : ۲۲۸۲۰۱
بازارهای مالی در هفته ای که گذشت؛
۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱
تمام کامودیتی‌ها با افت چشمگیری نسبت به هفته قبل همراه بودند.
پارادوکس در بازارهای ایران
به گزارش بورس نیوز در بازار‌های جهانی دیگر سرمایه گذاران نسبت به بازگشت سریع اقتصادی به وضعیت قبل از کرونا امیدی ندارند و باور عمومی این است که دوران رشد سریع فعالیت‌های اقتصادی را پشت سر گذاشته ایم. در آمریکا از طرفی رشد تقاضای مصرف کنندگان ضعیف بوده و تقاضا برای نیروی کار هم کاهش یافته است. علاوه بر این خبری از بسته حمایتی و مالی دولت آمریکا نیست و اگر بسته حمایتی به اقتصاد آمریکا تزریق نشود، اقتصاد آمریکا تحت فشار قرار خواهد گرفت. از طرف دیگر، چشم انداز مبهم اقتصاد آمریکا، در نوسانات بازار سهام هم به خوبی به چشم می‌آید. به خصوص که آمار مبتلایان به ویروس کرونا هم افزایش یافته و شاید دوباره محدودیت‌های کرونایی جدیدی اعمال گردد. در همین راستا قیمت تمام کامودیتی‌ها با افت چشمگیری نسبت به هفته قبل همراه بودند. اونس طلای جهانی هم که بعد از برخورد با نرخ ۱۶۷۰ دلاری با جهش صعودی چشمگیری همراه گردید و در طی دو ماه گذشته تا ۲۰۷۵ دلار
افزایش یافت، اما این سطح در قالب مقاومت عمل کرد که نتیجه آن بازگشت اصلاحی بازار تا حوالی ۱۸۶۰ دلار بوده است.
پارادوکس در بازارهای ایران
نگاهی به بازار داخلی
در بازار‌های داخلی شاخص کل بورس، با اینکه با مثبت شدن روز چهارشنبه، در پنج مرحله مسیر برگشت را در پیش گرفته، اما از شروع ریزش در تاریخ دوشنبه بیستم مرداد ماه سال جاری تا کنون ۲۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است؛ و شاخص هم وزن هم هر چند در روز‌های ابتدایی شهریور ماه دو روزی مثبت شد، اما از تاریخ نوزدهم مرداد ماه تا کنون حدود ۲۳ درصد از ارزشش کم شده است. از طرفی با منفی شدن بازار سرمایه شاهد افزایش شدت رشد در بازار‌هایی همچون دلار، خودرو و مسکن بوده ایم؛ که با ادامه صعود تورمی قیمتها، درکنار ریزش سریع ارزش سهام، به نظر می‌رسد پارادوکسی در سطح اقصاد کشور شکل گرفته که در نتیجه آن در طی هفته‌های آینده و روشن شدن تکلیف انتخابات آمریکا، که قطعا بر بیشتر متغیر‌های تاثیرگذار بر تمامی بازار‌ها اثر خواهد داشت، باید دید این تناقض به چه صورت برطرف خواهد گردید! یعنی بازار سرمایه هم با رشد دیگر بازار‌ها همراه خواهد شد یا اینکه سرنوشت دیگر بازار‌ها هم محکوم به ریزش است.  
پارادوکس در بازارهای ایران
قویترین و ضعیف‌ترین عملکرد هفته
پارادوکس در بازارهای ایران

کاری از محمد رضا ترابی _ کارشناس بازار سرمایه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: