تعداد بازدید : ۳۱۱۱
کد خبر : ۲۲۸۳۷۴
رشدهایی در درآمد‌های "ونوین" در ۶ ماهه نخست دیده شد؛
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
بانک اقتصاد نوین که در سال‌های گذشته و به طور متوالی کسری‌های هنگفتی ناشی از فعالیت بانکداری (تفاوت درآمد‌های ناشی از اعطای تسهیلات و سود پرداختی به سپرده‌های بانکی) را شناسایی می‌کرد، در سال مالی جاری و تا اتمام دوره ۶ ماهه نخست با شناسایی مازاد این درآمدها، سهامداران خود را به نوعی امیدوار کرده‌اند.

آیا رشد ۱۵۷ درصدی درآمد‌های بانک اقتصاد نوین توجیهی منطقی دارد؟

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز در حالی که در روز‌های اخیر شاهد حرکات نوسانی هر سهم بانک اقتصاد نوین در کانال ۴۰۰ تا ۴۵۰ تومان هستیم، گزارش عملکرد شهریورماه این شرکت حاکی از خیز بلند این بانک برای محقق ساختن سودی عملیاتی ناشی از فعالیت‌های بانکداری است.

آیا رشد ۱۵۷ درصدی درآمد‌های بانک اقتصاد نوین توجیهی منطقی دارد؟

بانک اقتصاد نوین که در سال‌های گذشته و به طور متوالی کسری‌های هنگفتی ناشی از فعالیت بانکداری (تفاوت درآمد‌های ناشی از اعطای تسهیلات و سود پرداختی به سپرده‌های بانکی) را شناسایی می‌کرد، در سال مالی جاری و تا اتمام دوره ۶ ماهه نخست با شناسایی مازاد این درآمدها، سهامداران خود را به نوعی امیدوار کرده اند.

همانگونه که در جدول فوق نیز ملاحظه می‌شود افزایش معنادار در حدود ۲۱.۶۶۴ میلیارد ریالی درآمد‌های حاصل از تسهیلات اعطایی این بانک در سال ۱۳۹۹ در مقایسه با سال مالی گذشته از نکات قابل توجه و البته تامل برانگیز این بانک است.

با احتساب ۱.۶۷۵ میلیارد ریال درآمد مازاد شناسایی شده این بانک در شهریور ماه، مجموع مازاد درآمد‌های ناشی از فعالیت بانکداری این بانک در ۶ ماهه نخست به ۲.۸۳۳ میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با کسری سال گذشته نشان از عملکرد مطلوب‌تر این بانک دارد.

البته همچنان یکی از دغدغه‌های اصلی سهامداران این بانک عدم شناسایی سود خالصی مطلوب در سال مالی ۱۳۹۹ و احتمال بالای عدم تقسیم سودی محسوس در مجامع چند ساله آتی شرکت است.

همچنین باید منتظر ماند تا اثر افزایش مجدد نرخ‌های سود بانکی در صورت‌های مالی میان دوره ماه‌های آتی این بانک آشکار شود تا بتوان نمایی شفاف‌تر از سودآوری این شرکت ترسیم کرد.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: