تعداد بازدید : ۴۳۸۸
کد خبر : ۲۲۹۰۵۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
مدیرعامل کارگزاری آبان گفت: سهامداران همچنان که در زمان خرید هیجانی عمل کرده و به نوعی در خرید از هم سبقت می‌گرفتند، در حال حاضر در فروش هم همین روند را در پیش گرفتند.

نقش هیجان در نوسان بازار سرمایه/ شرط بازگشت سرمایه گذاران به بازار

مصطفی حقیقی مهمانداری در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: فراز و نشیب بازار سرمایه ناشی از کم توجهی سرمایه‌گذاران است که بدون تحقیق و تحلیل وارد بازار می‌شوند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: متاسفانه اکثر سهامداران به ویژه سهامداران تازه وارد با توصیه افراد غیرمتخصص اقدام به خرید و فروش می‌کنند و این یکی از مشکلات بازار است.

وی با بیان اینکه محتوای یک سهم در مدت ۲۴ ساعت زیاد تغییر نمی‌کند که با مثبت و منفی زیاد روبه رو می‌شود، گفت: البته در این بین برخی با اطلاعات لازم نوسان گیری می‌کنند، اما عده‌ای ممکن است متضرر شوند، تا زمانی که سهامداران تحلیل‌های درست نداشته باشند و یا توسط افراد خبره اقدام به معامله نکنند این وضعیت ادامه خواهد داشت.

حقیقی مهمانداری تاکید کرد: در همه بازار‌ها اعتماد حرف نخست را می‌زند وعدم اعتمادی که به وجود آمده تاثیر زیادی در منفی شدن بازار دارد اگر شما پول خود را جایی قرار دهید که متضرر شوید برای حضور در آن تردید خواهید داشت.

مدیرعامل کارگزاری آبان بیان کرد: البته مردم نیز هیجانی عمل می‌کنند و همچنان که در زمان خرید به توصیه‌های کسی گوش نمی‌کردند و به نوعی در خرید از هم سبقت می‌گرفتند، در حال حاضر در فروش هم همین روند را در پیش گرفتند و سهم‌های ارزنده را با قیمت کمتر از ارزش واقعی می‌فروشند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: اگر بازار به ثبات برسد و با اعمال سیاست‌های لازم جلوی تلقی کاهش را بگیریم، مردم به بازار بر می‌گردند.

وی خاطرنشان کرد: این فراز و نشیب در همه بازار‌های سرمایه وجود دارد و در سال‌های گذشته نیزدر کشور ما هم رخ داد و ذات بازار سرمایه این گونه است و عوامل سیاسی و اقتصادی بر روی آن اثرگذار است.

حقیقی مهمانداری گفت: سهامداران از افت قیمت وحشت نکنند و سهام با ارزش خود را به آسانی از دست ندهند، بازار به تعادل برخواهد گشت.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
شما دخالت نکنید و فاز منفی ندید بازار درست میشه چند روز میشه بازار مسیر رو به رشد آغاز کرده لطفا کارشناسی نکنید اگه بلد نیستی
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: