کد خبر : ۲۲۹۰۵۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
مدیرعامل کارگزاری آبان گفت: سهامداران همچنان که در زمان خرید هیجانی عمل کرده و به نوعی در خرید از هم سبقت می‌گرفتند، در حال حاضر در فروش هم همین روند را در پیش گرفتند.

نقش هیجان در نوسان بازار سرمایه/ شرط بازگشت سرمایه گذاران به بازار

مصطفی حقیقی مهمانداری در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: فراز و نشیب بازار سرمایه ناشی از کم توجهی سرمایه‌گذاران است که بدون تحقیق و تحلیل وارد بازار می‌شوند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: متاسفانه اکثر سهامداران به ویژه سهامداران تازه وارد با توصیه افراد غیرمتخصص اقدام به خرید و فروش می‌کنند و این یکی از مشکلات بازار است.

وی با بیان اینکه محتوای یک سهم در مدت ۲۴ ساعت زیاد تغییر نمی‌کند که با مثبت و منفی زیاد روبه رو می‌شود، گفت: البته در این بین برخی با اطلاعات لازم نوسان گیری می‌کنند، اما عده‌ای ممکن است متضرر شوند، تا زمانی که سهامداران تحلیل‌های درست نداشته باشند و یا توسط افراد خبره اقدام به معامله نکنند این وضعیت ادامه خواهد داشت.

حقیقی مهمانداری تاکید کرد: در همه بازار‌ها اعتماد حرف نخست را می‌زند وعدم اعتمادی که به وجود آمده تاثیر زیادی در منفی شدن بازار دارد اگر شما پول خود را جایی قرار دهید که متضرر شوید برای حضور در آن تردید خواهید داشت.

مدیرعامل کارگزاری آبان بیان کرد: البته مردم نیز هیجانی عمل می‌کنند و همچنان که در زمان خرید به توصیه‌های کسی گوش نمی‌کردند و به نوعی در خرید از هم سبقت می‌گرفتند، در حال حاضر در فروش هم همین روند را در پیش گرفتند و سهم‌های ارزنده را با قیمت کمتر از ارزش واقعی می‌فروشند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: اگر بازار به ثبات برسد و با اعمال سیاست‌های لازم جلوی تلقی کاهش را بگیریم، مردم به بازار بر می‌گردند.

وی خاطرنشان کرد: این فراز و نشیب در همه بازار‌های سرمایه وجود دارد و در سال‌های گذشته نیزدر کشور ما هم رخ داد و ذات بازار سرمایه این گونه است و عوامل سیاسی و اقتصادی بر روی آن اثرگذار است.

حقیقی مهمانداری گفت: سهامداران از افت قیمت وحشت نکنند و سهام با ارزش خود را به آسانی از دست ندهند، بازار به تعادل برخواهد گشت.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
شما دخالت نکنید و فاز منفی ندید بازار درست میشه چند روز میشه بازار مسیر رو به رشد آغاز کرده لطفا کارشناسی نکنید اگه بلد نیستی
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
در مجمع عمومی

در مجمع عمومی "سپاها" چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.