تعداد بازدید : ۲۸۰۰
کد خبر : ۲۲۹۱۳۷
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط؛
۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱
ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۱۵ مهر ماه به ۳ هزار و ۴۶۴ میلیارد تومان رسید.

میانگین بازدهی سال به ۱۸۱ درصد رسید

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره کرد. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است. میزان تزریق نقدینگی صورت گرفته طی یک هفته اخیر نیز ارائه شده است.
پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

میانگین بازدهی سال به ۱۸۱ درصد رسید

• ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۱۵ مهر ماه به ۳ هزار و ۴۶۴ میلیارد تومان رسید. در این هفته و بدون احتساب بازدهی کسب شده در این هفته شاهد خروج ۱۱۳ میلیارد تومان و معادل ۳ درصد منابع جدید در این صندوق‌ها در قالب ابطال واحد‌های سرمایه گذاری جدید بودیم.
• صندوق تجربه ایرانیان با خروج ۵۱۸ میلیارد ریال منابع مالی از صندوق شاهد بیشترین ابطال واحد‌های سرمایه گذاری در بین صندوق‌های مختلط بوده است. پس از این صندوق، صندوق توسعه ممتاز با خروج ۴۵۰ میلیارد ریال و معادل ۱۵ درصد از ارزش دارایی‌های صندوق قرار دارد. در هفته گذشته تمامی صندوق‌های مختلط به جز صندوق مشترک پارس شاهد فزونی ابطال واحد‌های سرمایه گذاری در مقایسه با صدور آن‌ها بوده اند.
• میانگین بازدهی هفتگی صندوق‌های مختلط در هفته منتهی به ۱۵ مهر ۱۳۹۹ به ۱.۲ درصد بازدهی مثبت رسیده است تا به این ترتیب پس از چند هفته کسب بازدهی منفی، در هفته گذشته شاهد مثبت شدن روند بازدهی این صندوق‌ها باشیم.
• بهترین عملکرد هفتگی را در میان صندوق‌های مختلط، صندوق ارمغان یکم ملل با ۴ درصد بازدهی مثبت و پس از آن صندوق آرمان سپهر آشنا با ۲.۴ درصد بازدهی مثبت از آن خود کرده اند. ضعیف‌ترین عملکرد هفتگی نیز مربوط به صندوق نواندیشان با ۲ درصد بازدهی منفی و همچنین صندوق مشترک پارس با ۱ درصد بازدهی منفی است.
• میانگین بازدهی یک ماه و سه ماه منتهی به ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۹ به ترتیب معادل ۳.۶ و ۴.۷ درصد بازدهی منفی است.
• میانگین بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط نیز به ۱۸۱ درصد رسیده است. صندوق‌های نواندیشان و سپهر اندیشه نوین با ۲۴۶ و ۲۳۲ درصد بازدهی بهترین عملکرد و صندوق‌های مشترک کوثر و سپهر آتی به ترتیب با ۱۲۳ و ۱۴۳ درصد بازدهی ضعیف‌ترین عملکرد را ثبت کرده اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: