تعداد بازدید : ۲۲۳
کد خبر : ۲۲۹۲۱۵
مسئول کارگروه خودرو کمیسیون صنایع مجلس عنوان کرد؛
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
مسئول کارگروه خودرو کمیسیون صنایع مجلس گفت: عرضه خودروی تولید شده در بورس بحث افزایش کیفیت خودرو را هم در بر دارد، بر اساس این طرح تمامی خودرو‌های تولید داخل صرفا از طریق بورس کالا عرضه می‌شوند و این مکانیزم راحتی است.

افزایش کیفت خودرو به دلیل عرضه در بورس

به گزارش بورس نیوز، روح الله ایزدخواه، مسئول کارگروه خودرو کمیسیون صنایع مجلس اظهار کرد: وضعیت گرانی خودرو یک بیماری بوده و هدف اصلی طرح ارائه شده به مجلس، خارج کردن خودرو از یک کالای سوداگری و سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی است.

وی افزود: هم اکنون ظرفیت تولید در سال بیش از دو میلیون خودرو و به اندازه نیاز کشور بوده و مشکل اصلی در سفته بازی و سوداگری است.

مسئول کارگروه خودرو کمیسیون صنایع مجلس درباره فرایند عرضه خودرو در بورس ادامه داد: عرضه خودروی تولید شده در بورس بحث افزایش کیفیت خودرو را هم در بر دارد، بر اساس این طرح تمامی خودرو‌های تولید داخل صرفا از طریق بورس کالا عرضه می‌شوند و این مکانیزم راحتی است.

ایزدخواه خاطرنشان کرد: خریداران خودرو در بورس حق فروش خودرو را تا دو سال بعد نخواهند داشت و خریداران خودرو تا بازه زمانی دو ساله ملزم به پرداخت مالیات سنگینی خواهد شد، تمام خودرو‌های سبک صفرکیلومتر داخلی و برخی خودرو‌های خارجی هم مشمول این طرح می‌شوند.

مسئول کارگروه خودرو کمیسیون صنایع مجلس گفت: هرکس در سال تنها یک خودرو از یک مدل می‌تواند از بورس خریداری کند، در بورس کالا، خودرو با قیمت تمام شده و واقعی معامله می‌شود و قیمت پایه را سازمان حمایت از مصرف کننده مشخص می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: