تعداد بازدید : ۱۰۲۴
کد خبر : ۲۲۹۳۳۰
بورس نیوز بررسی کرد؛
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
شرکت پتروشیمی امیرکبیر پیشنهاد افزایش ۱۰۰درصدی سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق العاده ارائه کرده است.

پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰درصدی شرکت پتروشیمی امیرکبیر

شرکت پتروشیمی امیرکبیر پیشنهاد افزایش ۱۰۰درصدی سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق العاده ارائه کرده است. بر اساس این پیشنهاد و در صورت موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده، سرمایه شرکت از مبلغ ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (سه هزار و ششصد میلیارد ریال) به مبلغ ۷,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (هفت هزار و دویست میلیارد ریال)، معادل ۱۰۰درصد و از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی افزایش خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر، این پیشنهاد با توجه به برآورد از سودآوری شرکت در سال‌های آتی و به منظور اصلاح ساختار مالی، کاهش ریسک اعتباری شرکت و افزایش ظرفیت استقراضی از سوی هیات مدیره به مجمع عمومی فوق العاده ارائه شده است.

پتروشیمی امیرکبیر، از بدو تاسیس یعنی از سال ۷۶ تاکنون، یک بار افزایش سرمایه صددرصدی را در سال ۸۳ تجربه کرده و سرمایه آن از سال ۱۳۹۰ تاکنون ۳۶۰۰۰۰۰ میلیون ریال برآورد و اعلام شده است. اما پتروشیمی امیرکبیر تصمیم دارد تا برای تامین سرمایه در گردش جهت استمرار فعالیت‌ها و نیز به منظور تامین قسمتی از پیش پرداخت قرارداد تامین خوراک اتان سرمایه شرکت را معادل ۱۰۰درصد افزایش دهد. افزایش سرمایه در صورت تصویب مجمع عمومی فوق العاده آثار مطلوبی بر ارزش سهام شرکت و در پی آن افزایش منافع سهامداران در پی خواهد داشت.

شایان ذکر است که پتروشیمی امیرکبیر جهت حل مشکل تاریخی کمبود خواراک پایدار و اقتصادی اتان برای کوره‌های الفین خود، اقدام به انعقاد قرارداد با پالایشگاه گازی بیدبلند کرده است که این قرارداد و تامین خوراک، منجر به تولید با ارزش افزوده اتیلن و متعاقب آن افزایش حاشیه سود شرکت خواهد شد.

شرکت پتروشیمی امیر کبیر در حال حاضر دارای ۳۶۰۰۰۰۰۰۰۰ سهام و ۳۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال سرمایه است که ۵۲ درصد آن متعلق به بانک رفاه کارگران است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: