کد خبر : ۲۲۹۳۳۰
بورس نیوز بررسی کرد؛
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
شرکت پتروشیمی امیرکبیر پیشنهاد افزایش ۱۰۰درصدی سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق العاده ارائه کرده است.

پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰درصدی شرکت پتروشیمی امیرکبیر

شرکت پتروشیمی امیرکبیر پیشنهاد افزایش ۱۰۰درصدی سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق العاده ارائه کرده است. بر اساس این پیشنهاد و در صورت موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده، سرمایه شرکت از مبلغ ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (سه هزار و ششصد میلیارد ریال) به مبلغ ۷,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (هفت هزار و دویست میلیارد ریال)، معادل ۱۰۰درصد و از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی افزایش خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر، این پیشنهاد با توجه به برآورد از سودآوری شرکت در سال‌های آتی و به منظور اصلاح ساختار مالی، کاهش ریسک اعتباری شرکت و افزایش ظرفیت استقراضی از سوی هیات مدیره به مجمع عمومی فوق العاده ارائه شده است.

پتروشیمی امیرکبیر، از بدو تاسیس یعنی از سال ۷۶ تاکنون، یک بار افزایش سرمایه صددرصدی را در سال ۸۳ تجربه کرده و سرمایه آن از سال ۱۳۹۰ تاکنون ۳۶۰۰۰۰۰ میلیون ریال برآورد و اعلام شده است. اما پتروشیمی امیرکبیر تصمیم دارد تا برای تامین سرمایه در گردش جهت استمرار فعالیت‌ها و نیز به منظور تامین قسمتی از پیش پرداخت قرارداد تامین خوراک اتان سرمایه شرکت را معادل ۱۰۰درصد افزایش دهد. افزایش سرمایه در صورت تصویب مجمع عمومی فوق العاده آثار مطلوبی بر ارزش سهام شرکت و در پی آن افزایش منافع سهامداران در پی خواهد داشت.

شایان ذکر است که پتروشیمی امیرکبیر جهت حل مشکل تاریخی کمبود خواراک پایدار و اقتصادی اتان برای کوره‌های الفین خود، اقدام به انعقاد قرارداد با پالایشگاه گازی بیدبلند کرده است که این قرارداد و تامین خوراک، منجر به تولید با ارزش افزوده اتیلن و متعاقب آن افزایش حاشیه سود شرکت خواهد شد.

شرکت پتروشیمی امیر کبیر در حال حاضر دارای ۳۶۰۰۰۰۰۰۰۰ سهام و ۳۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال سرمایه است که ۵۲ درصد آن متعلق به بانک رفاه کارگران است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.