تعداد بازدید : ۶۰۳
کد خبر : ۲۲۹۴۱۴
سود ۴۹۱ ریال به ازای هر سهم این بیمه‌ای کسب شد؛
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
این شرکت پیش بینی کرده که در نیمه دوم سال جاری نیز مبلغ ۱۶ هزار و ۵۴۸ میلیارد ریال حق بیمه جدید صادر کند.

رشد محسوس ۲۰۳ درصدی سودآوری نسبت به مدت مشابه سال گذشته

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت بیمه پارسیان در سه ماهه دوم سال جاری عملکرد مثبتی را ثبت کرده و بر اساس صورت‌های مالی ۶ ماهه منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری، سود خالص این شرکت به یک هزار و ۹۶۴ میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ افزایش جالب توجه و محسوس ۲۰۳ درصدی را نشان می‌دهد.

رشد محسوس ۲۰۳ درصدی سودآوری نسبت به مدت مشابه سال گذشته

سود خالص هر سهم محقق شده این شرکت در این دوره به ۴۹۱ ریال به ازای هر سهم و بر اساس سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی محاسبه شده است.

لازم به ذکر است، قیمت فعلی سهام شرکت که در محدوده ۱.۳۰۰ تا ۱.۴۰۰ تومان بوده، با لحاظ کردن افزایش سرمایه در جریان شرکت و سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی بوده و با احتساب سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی سود هر سهم شرکت در حدود ۳۹۰ ریال است.

جمع حق بیمه صادره این شرکت در این بازه زمانی به ۱۴ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال رسیده است. رشته‌های بیمه‌ای اصلی این شرکت در این مدت شامل بیمه شخص ثالث به مبلغ ۵.۵۴۶ میلیارد ریال، بیمه نفت و انرژی ۱.۶۰۹ میلیارد ریال، بیمه زندگی ۱.۵۰۰ میلیارد ریال، بیمه بدنه خودرو ۱.۶۰۳ و بیمه درمان ۱.۶۱۸ میلیارد ریال بوده است.

سود ناخالص فعالیت بیمه‌ای شرکت به ۳ هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد محسوس و چشمگیر ۲۸۲ درصدی را نشان می‌دهد. در واقع می‌توان عنوان کرد که تغییر ترکیب رشته‌های بیمه‌ای تحت فعالیت این شرکت به نفع رشته‌های با حاشیه سود بالاتر از جمله بیمه زندگی، درمان و نفت و انرژی منجر به افزایش قابل توجه سود عملیاتی بیمه‌ای (بدون در نظرگرفتن سود سرمایه گذاری ها) و در نهایت رشد ۲۰۳ درصدی سود خالص شرکت شده است.

این شرکت پیش بینی کرده که در نیمه دوم سال جاری نیز مبلغ ۱۶ هزار و ۵۴۸ میلیارد ریال حق بیمه جدید صادر کند.

در نمودار زیر، آیتم‌های اصلی صورت سود و زیان این شرکت در دو فصل ابتدایی سال جاری و به صورت مقایسه‌ای ارائه شده است. همان گونه که مشخص است در فصل دوم سال جاری و با توجه به رشد حاشیه سود ناخالص و عملیاتی شرکت، علیرغم ثبات نسبی در حق بیمه‌های صادره شاهد رشد محسوس سودآوری شرکت هستیم.

رشد محسوس ۲۰۳ درصدی سودآوری نسبت به مدت مشابه سال گذشته

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: