تعداد بازدید : ۱۹۱۰
کد خبر : ۲۲۹۴۹۷
آقایان جای این شرکت‌ها حتی در بازار پایه هم نیست؛
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
تحقق تنها ۹۶ میلیارد ریالی درآمد و شناسایی بیش از ۷۴ میلیارد ریال سود خالص از شرکتی با ۱۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ تنها یکی از شاهکار‌های شکل گرفته در بازار پایه فرابورس است.

با بازگشایی

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که شاهد توقف نماد "وملت" در دو ماه اخیر بودیم و در روز‌های گذشته شاهد اطلاعیه‌های ناظر فرابورس در خصوص زمان بازگشایی این نماد آن هم پس از عدم رفع ابهامات مطرح شده در خصوص طرح دعاوی علیه این شرکت هستیم، صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده این شرکت حاوی نکاتی جالب توجه بوده که بد نیست برخی مدیران فرابورس هم مطالعه نمایند.

با بازگشایی

تحقق تنها ۹۶ میلیارد ریالی درآمد و شناسایی بیش از ۷۴ میلیارد ریال سود خالص از شرکتی با ۱۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ تنها یکی از شاهکار‌های شکل گرفته در بازار پایه فرابورس است. ۹۵ میلیارد ریال سود ناشی از سود سهام شرکت شیمی بافت در سال مالی ۱۳۹۸ تنها درآمد شناسایی شده این شرکت ۶.۶۳۰ میلیارد ریالی این روز‌ها بوده که البته در سال گذشته زیانی ۲۸ میلیارد ریالی را محقق کرده است.

از نکات جالب صورت‌های مالی این شرکت شناسایی بیش از ۵۲ میلیارد ریال ذخیره هزینه احتمالی بابت عدم به نام شدن سهام فروخته شده توسط این شرکت در سنوات گذشته بوده که البته این اختلاف به طرح دعوی در دادگاه نیز شده است.

براساس بند‌های حسابرسی این شرکت:
با عنایت به یادداشت‌های توضیحی ۳-۳۵، ۱-۲۹ و ۱-۳۰ تعداد ۲۵۰ ر ۲۴۹ ر ۱۱ سهم از سهام شرکت بین المللی کشت و صنعت چین چین به مبلغ ۰۰۰ ر ۱۳ میلیون ریال در سال ۱۳۸۷ به شرکت تعاونی سرمایه گذاری ایثارگران خراسان رضوی فروخته شده و مبلغ ۰۵۰ ر ۶ میلیون ریال از این بابت دریافت شده، لیکن سهام مذکور بنام خریدار منتقل نشده، در این ارتباط دعوی حقوقی در دادگاه از طرف خریدار مطرح شده و طبق رای صادره مورخ ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۶ شعبه ۱۵ دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضایی امام خمینی شهرستان مشهد، شرکت مورد رسیدگی محکوم به پرداخت مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ میلیون ریال وجه التزام و روزانه مبلغ ۰۰۰ ر ۱ میلیون ریال خسارت از تاریخ ۱۵ تیر ماه ۱۳۸۷ تا تاریخ اجرای حکم شده، اما پس از ابطال رای بر اساس اعتراض شرکت، طی نامه فرجام خواهی مورخ ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۷ آقای محمد جواد خلاقی (مدیر تصفیه شرکت سرمایه گذاری و مسکن ایثارگران خراسان رضوی)، نسبت به رای صادره توسط شعبه ۲۴ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی به دیوان عالی کشور اعتراض کرده و شعبه ۴۰ دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضایی امام خمینی شهرستان مشهد ادعای مبلغ ۰۰۰ ر ۱۰۰ میلیون ریال و روزانه ۵۰۰ میلیون ریال به مدت ۱۲ سال (مجموعا ۲.۱۹۰ میلیارد ریال) خسارت از واحد مورد رسیدگی توسط نامبرده را تایید و شرکت محکوم به پرداخت آن شده است.

این به معنای حکم قطعی ۲.۱۹۰ میلیارد ریالی علیه شرکت بوده در حالی که کل ذخیره در نظر گرفته شده شرکت در حدود ۵۲ میلیارد ریال بوده که به نظر می‌رسد با توجه به رقم با اهمیت این جریمه در کلیات شرکت که شاید از ارزش کل دارایی‌های شرکت هم بیشتر باشد، ناظران بازار فرابورس نمی‌بایست با بازگشایی این نماد بیش از این منجر به خسارت سهامداران شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: