تعداد بازدید : ۲۷۱
کد خبر : ۲۲۹۶۴۱
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تا زمانی صفر تا صد مسائل مرتبط با پالایشگاه‌ها در انحصار دولت باشد ساخت پالایشگاه‌ها به کندی ادامه خواهد یافت، هزینه‌ها بالا رفته و بهره‌برداری از آن‌ها در جهت رشد اقتصاد کشور محقق نخواهد شد.

 

به گزارش بورس نیوز، عبدالعلی رحیمی مظفری با اشاره به عدم بهره‎برداری از طرح‌های پالایشی، اظهار کرد: در حالی از میان ۷ طرح پالایشی همچون پالایشگاه‌های هرمز، خوزستان، پارس شیراز، آناهیتا کرمان، شهریار تبریز و کاسپین تنها ستاره خلیج فارس به بهره‌برداری رسیده که با گذر از تفکر خام‌فروشی، ساخت پالایشگاه در این برهه زمانی برای کشور ضروری است، اما تفکر و اراده‌ای در میان مدیران حوزه نفت مبنی بر تحقق این مهم وجود ندارد.

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در خانه ملت با بیان اینکه باید پالایشگاه‌سازی از تصدی دولت خارج شود و بخش خصوصی پای کار آید، افزود: تا زمانی صفر تا صد مسائل مرتبط با پالایشگاه‌ها در انحصار دولت باشد ساخت پالایشگاه‌ها به کندی ادامه خواهد یافت، هزینه‌ها بالا رفته و بهره‌برداری از آن‌ها در جهت رشد اقتصاد کشور محقق نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه خصوصی‌سازی در مسیر ساخت پالایشگاه‌ها باید به درستی اتفاق افتد، ادامه داد: بسیاری از هلدینگ‌های به ظاهر خصوصی در اشراف بسیاری از مدیران دولتی هستند و به نوعی خود آن‌ها دست کمی از یک دولت ندارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تکمیل زنجیره ارزش افزوده به منظور جلوگیری از خام فروشی و خام‌سوزی باید مهمترین هدف دولت باشد، افزود: مهمترین اقدام برای جلوگیری از خام‌فروشی تکمیل زنجیره‌های ارزش‌افزوده به منظور دستیابی به محصولاتی با ارزش‌افزوده بالاتر است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: