کد خبر : ۲۲۹۶۴۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
مدیرعامل کارگزاری ملل پویا گفت: ریزشی که طی حدود دو ماه اخیر در بازار صورت گرفت موجب به وجود آمدن بی اعتمادی در بازار شده و عمده سرمایه گذاران به دنبال نوسانگیری کوتاه مدت هستند.

عوامل نوسان بازار سرمایه/آمارهای عرضه سهام عدالت شفاف نیست

کمال خانزاده در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره نوسان بورس اظهار کرد: یکی از دلایل این موضوع پیش رو بودن انتخابات آمریکا است که بازار تحت تاثیر آن قرار دارد و با انتخاب رییس جمهور آمریکا تا حدودی وضعیت و مسیر اقتصاد کشور مشخص می شود.

مدیرعامل کارگزاری ملل پویا افزود: در این شرایط برخی ها ریسک نکرده و از بازار خارج می شوند اما برخی با پذیرفتن ریسک در بازار باقی می مانند و حتی برای کوتاه مدت خرید هم می کنند.

وی گفت: همچنین ریزشی که طی حدود دو ماه اخیر در بازار صورت گرفت موجب به وجود آمدن بی اعتمادی در بازار شده و عمده سرمایه گذاران به دنبال نوسانگیری کوتاه مدت در بازار هستند.

خانزاده بیان کرد: از نظر بنیادی با توجه به نرخ ارز شرکت های صادراتی وضعیت خوبی دارند و گزارش های فصل پاییز این شرکت ها بسیار خوب خواهد بود، از نظر ارزش بازاری نسبت به وضعیت دلار، ارزش بسیاری از شرکت‌های بزرگ و بنیادی ارزش پایینی دارند در حالی که ظرفیت رشد بسیار خوبی دارند.

کارشناس بازار سرمایه درباره عرضه اوردرها که به صورت آبشاری توسط حقوقی ها صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: حقوقی ها و شرکت هایی که پرتفوی بزرگ دارند به دلیل P/E بالای بازار طبیعی است با پیش بینی هایی که دارند و با توجه به سودی که در سهام داشتند به دنبال شناسایی آن هستند تا نقدینگی برای آینده در اختیار داشته باشند.

مدیرعامل کارگزاری ملل پویا تصریح کرد: سرمایه گذارانی که در یکسال اخیر به بازار ورود کردند به سرمایه گذارانی هوشمند تبدیل شدند و اکثرا با نوسانات کوتاه مدت خرید و فروش می کنند، در حال حاضر حدود 35 هزار میلیارد تومان پول در کارگزاری ها دپو شده و سرمایه گذاران فعلا با توجه به شرایط احتیاط می کنند.

خانزاده درباره عرضه سهام عدالت گفت: آمارهای عرضه سهام عدالت شفاف نیست و شرکت بورس باید حجم عرضه و ارزش فروش را روزانه اعلام کند تا به بازار کمک شود.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
سلام .کاش حرف مفت زدن اکیدا ممنوع میشد.توجیه سیو سود توسط حقوقی ها خنده دار نیست؟شما به سهامدارن خرد میگید سرمایه گذاری بلند مدت کنید اونموقع حقوقی شرکت ها شروع به این نوع حرکت ها میکنند .خیلی شرکت ها هستند با p/eکم هم در حال حاضر درجا میزنند اونم به واسطه حقوقی ها.حالا بازار گردان هم که معلوم نیست کارش چی هست کاری از پیش نمیبره در برابر عرضه های آبشاری حقوقی ها.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
در مجمع عمومی

در مجمع عمومی "سپاها" چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.