کد خبر : ۲۲۹۶۶۰
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط (هفته منتهی به ۲۲ مهر ۱۳۹۹)
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۲۲ مهر ماه به ۳ هزار و ۵۳۲ میلیارد تومان رسید.

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است، اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است. میزان تزریق نقدینگی صورت گرفته طی یک هفته اخیر نیز ارائه شده است.

پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

میانگین بازدهی سال صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط به ۱۹۱ درصد رسید

میانگین بازدهی سال صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط به ۱۹۱ درصد رسید

• ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۲۲ مهر ماه به ۳ هزار و ۵۳۲ میلیارد تومان رسید. در این هفته و بدون احتساب بازدهی کسب شده در این هفته شاهد خروج ۱۱۴ میلیارد ریال از منابع سرمایه گذاری شده در این صندوق‌ها بودیم.
• صندوق تجربه ایرانیان با خروج ۲۱۱ میلیارد ریالی و صندوق سپهر آتی با خروج ۲۸ میلیارد ریالی بیشترین خروج و ابطال را به خود اختصاص دادند. صندوق‌های توسعه ممتاز و ثروت آفرین پارسیان با ۱۰۹ و ۲۶ میلیارد ریال جذب منابع مالی جدید بهترین عملکرد را از حیث جذب منابع مالی جدید داشتند.


• میانگین بازدهی هفتگی و ماهیانه صندوق‌های مختلط به ۲.۴ و ۱.۱ درصد رسیده است. بهترین عملکرد هفتگی مربوط به صندوق نواندیشان با کسب ۵ درصد بازدهی و پس از آن مربوط به صندوق مشترک پارس با ۴.۲ درصد است. ضعیف‌ترین عملکرد هفتگی نیز مربوط به صندوق سپهر اندیشه نوین و پس از آن صندوق ارمغان یکم ملل به ترتیب با ۰.۷ و ۱ درصد بازدهی است. لازم به ذکر است که در هفته گذشته بازدهی تمامی صندوق‌های مختلط مثبت بوده است.


• همچنین میانگین بازدهی سه ماهه صندوق‌های مختلط در سه ماه منتهی به ۲۲ مهر ۱۳۹۹ به منفی ۴.۴ درصد رسیده است.


• متوسط بازدهی کسب شده توسط این صندوق‌ها در یک سال گذشته به ۱۹۱ درصد رسیده است. بهترین عملکرد سالیانه را همچون هفته‌های گذشته صندوق نواندیشان با ۲۷۳ درصد بازدهی وپس از آن صندوق توسعه پست بانک با ۲۳۳ درصد بازدهی از آن خود نموده اند. ضعیف‌ترین عملکرد سالیانه نیز مربوط به صندوق مشترک کوثر با ۱۲۲ درصد و صندوق گنجینه مهر با ۱۵۴ درصد بازدهی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ برگزار خواهد شد.

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: