تعداد بازدید : ۴۸۳
کد خبر : ۲۲۹۶۶۲
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام (هفته منتهی به ۲۲ مهر ۱۳۹۹)
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام تا پایان روز سه شنبه بیست و دوم مهر ماه به بیش از ۴۱۵ هزار و ۵۷۵ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه در سهام پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام تا پایان روز سه شنبه بیست و دوم مهر ماه به بیش از ۴۱۵ هزار و ۵۷۵ میلیارد ریال رسیده است که نسبت به هفته قبل و با احتساب بازدهی متوسط مثبت ۳.۵ درصدی صندوق‌ها در یک هفته گذشته در حدود ۱ هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال ورود منابع جدید به این صندوق‌ها را نشان می‌دهد.

پس از ارائه جدول مربوط به بازدهی کسب شده صندوق‌های سهامی و همچنین ارزش این صندوق ها، سایر موارد مربوط تشریح شده است.

بازدهی ۳.۵ درصدی صندوق‌های سهامی در هفته گذشته

بازدهی ۳.۵ درصدی صندوق‌های سهامی در هفته گذشته

بازدهی ۳.۵ درصدی صندوق‌های سهامی در هفته گذشته

بازدهی ۳.۵ درصدی صندوق‌های سهامی در هفته گذشته

• ارزش خالص دارایی‌های صندوق‌های سرمایه گذاری در پایان روز سه شنبه بیست و دوم مهر ماه سال جاری به ۴۱۵ هزار و ۵۷۵ میلیارد ریال رسید. با احتساب بازدهی هفتگی میانگین این صندوق‌ها که معادل ۳.۵ درصد بازدهی مثبت است، شاهد ورود و جذب منابع مالی جدید به ارزش ۱ هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال هستیم.


• بیشترین جذب منابع مالی جدید را در هفته گذشته صندوق یکم اکسیر فارابی داشته است. این صندوق با جذب ۲۳۵ میلیارد تومان منابع مالی جدید که معادل ۵۰ درصد از ارزش صندوق در هفته گذشته محسوب می‌شود عملکرد بسیار مثبتی را ثبت کرده است و به این ترتیب جمع ارزش این صندوق به حدود ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است. پس از این صندوق، دو صندوق سپهر کاریزما و ارزش کاوان آینده با جذب ۲۱ و ۱۹ میلیارد تومان منابع مالی جدید قرار دارند.


• همچنین در هفته گذشته بیشترین خروج منابع مالی را در صندوق سپهر کارگزاری بانک صادرات و به ارزش ۶۴ میلیارد تومان مشاهده نمودیم. پس از این صندوق، صندوق‌های بذر امید آفرین و امید توسعه با ۲۶ و ۲۲ میلیارد تومان قرار دارند.


• میانگین بازدهی هفتگی صندوق‌های سهامی در هفته منتهی به ۲۲ مهر ماه به ۳.۴۵ درصد رسیده است. برترین صندوق‌ها از حیث عملکرد هفتگی، سه صندوق گنجینه ارمغان الماس، رشد سامان و یکم سامان با بازدهی به ترتیب ۱۰.۵، ۱۰.۴ و ۹.۲ درصد است. ضعیف‌ترین عملکرد هفتگی نیز مربوط به صندوق‌های آتیه درخشان، ارزش آفرین بیدار و تدبیرگران فردا به ترتیب با -۲.۵، ۱.۳ و -۱.۳ درصد بازدهی بوده است. لازم به ذکر است که متوسط بازدهی هفتگی بازار بر اساس معیار‌های شاخص کل و شاخص کل هم وزن به ترتیب ۴.۳ و ۳ درصد بوده است.


• میانگین بازدهی ماهیانه و سه ماهه صندوق‌های در سهام به ترتیب به ۲ و -۱۰ درصد رسیده است.
• متوسط بازدهی سالیانه این صندوق‌ها به ۳۶۰ درصد رسیده است. این در حالی است که بر اساس شاخص کل و شاخص کل هم وزن بازدهی بازار معادل ۳۹۳ و ۳۶۲ درصد بوده است و همچنان شاهد ناتوانی کسب بازدهی متوسط بالاتر صندوق‌های سهامی نسبت به بازار هستیم.


• بهترین عملکرد سالیانه را در بین ۶۹ صندوق سهامی مورد بررسی صندوق‌های ارزش کاوان آینده، مانا الگوریتم و بذر امید آفرین به ترتیب با ۵۵۴، ۴۹۲ و ۴۶۰ درصد داشته اند. ضعیف‌ترین بازدهی را نیز صندوق‌های ذوب آهن نوویرا با ۱۶۷ درصد بازدهی، مشترک اقتصاد نوین با ۲۱۲ و ارزش آفرین بیدار با ۲۳۸ درصد بازدهی داشته اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.