تعداد بازدید : ۴۲۷
کد خبر : ۲۲۹۶۶۶
هفته پرعرضه فولاد مبارکه در بورس کالا
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
شرکت فولاد مبارکه در هفته گذشته شاهد عرضه‌های سنگینی بود و ارزش معاملات این شرکت تنها در یک هفته به رقم جالب توجه ۳۸ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال رسید.

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد مبارکه در هفته گذشته شاهد عرضه‌های سنگینی بود و ارزش معاملات این شرکت تنها در یک هفته به رقم جالب توجه ۳۸ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال رسید.

به نظر می‌رسد که سیاست‌های جدید وزارت صمت در اجرای قوانین مربوط به رعایت حد عرضه در بورس کالا منجر به متعادل شدن عرضه‌ها در بورس کالا و کاهش فروش در بازار‌های خارج از بورس توسط فولاد سازان شده است. لازم به ذکر است که در ماه‌های اخیر فولاد سازان کشور در فضای رهاشده از حیث نظارت و اجرای قوانین توسط ارکان دولتی، حد عرضه‌های خود را در بورس کالا به حداقل رساندند و به این ترتیب موجبات التهابات بی سابقه قیمتی را در این بازار به وجود آوردند.


۸۴.۰۰۸ تن ورق سرد فولاد مبارکه در نرخ ۱۵۲ میلیون ریال به ازای هر تن در بورس کالا معامله شد. این نرخ نسبت به آخرین نرخ معامله شده در هفته قبل از آن تغییری را نشان نمی‌دهد و علی رغم رشد نرخ ارز در سامانه نیما و با توجه به رشد عرضه ها، شاهد ثبات قیمتی این محصول بودیم.


همچنین ۱۹۲ هزار و ۱۷۰ تن ورق گرم نیز با متوسط نرخ ۱۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال در هر تن معامله شد. این نرخ نسبت به معامله هفته‌های قبل افزایش ۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.


۷.۰۰۰ تن ورق‌های گالوانیزه و قلع اندود نیز در این هفته به ارزش ۱ هزار و ۴۲۶ میلیارد ریال و با متوسط نرخ هر تن ۲۰۳ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال معامله شد. به این ترتیب برای اولین بار شرکت فولاد مبارکه اصفهان نرخ بیش از ۲۰ هزار تومان در هر کیلو را در یکی از محصولات خود در بورس کالا ثبت نمود.


در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت فولاد مبارکه اصفهان در جریان معاملات هفته گذشته بورس کالا ارائه شده است:

ارزش معاملات هفته قبل فولاد مبارکه به ۳۸ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال رسید

ارزش معاملات هفته قبل فولاد مبارکه به ۳۸ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال رسید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.