تعداد بازدید : ۲۵۰۲
کد خبر : ۲۲۹۶۸۴
تحقق سود خالص ۳۴۲ ریالی در ۹ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹؛
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
افزایش چشمگیر مقادیر و نرخ‌های فروش در سال جاری منجر به افزایش ۳۳ درصدی سود ناخالص و در حدود ۱۵۱ میلیارد ریالی سود خالص شرکت در این مدت شده است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که بسیاری از سهامداران شرکت‌های سیمانی همچنان در شوک افت بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام برخی از شرکت‌های این گروه هستند، صورت‌های مالی منتشر شده بسیاری از این شرکت‌ها حتی قیمت‌های کنونی سهام این شرکت‌ها را نیز توجیه نمی‌کند.

شرکت سیمان شمال که با تحقق سود خالصی ۴۴۱ میلیارد ریالی موفق به پوشش ۹۸ درصدی سود خالص سال مالی گذشته در ۹ ماهه نخست سال جاری شده، یکی از شرکت‌هایی است که حتی رشد سود خالص در سال جاری هم نمی‌تواند توجیهی برای رشد عجیب و حباب گونه قیمت سهامش در ماه‌های گذشته باشد.

از موارد قابل توجه صورت‌های مالی ۹ ماهه حسابرسی نشده این شرکت در مقایسه با گزارش مشابه این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸، می‌توان به افزایش چشمگیر و در حدود ۳۳ درصدی نرخ‌های فروش سیمان خاکستری تولیدی اشاره داشت که منجر به رشد در حدود ۳۶۷ میلیارد ریالی جمع کل مبالغ فروش نیز شد.

همانگونه که در جدول فوق نیز ملاحظه می‌شود افزایش چشمگیر مقادیر و نرخ‌های فروش در سال جاری منجر به افزایش ۳۳ درصدی سود ناخالص و در حدود ۱۵۱ میلیارد ریالی سود خالص شرکت در این مدت شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: