کد خبر : ۲۲۹۶۸۴
تحقق سود خالص ۳۴۲ ریالی در ۹ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹؛
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
افزایش چشمگیر مقادیر و نرخ‌های فروش در سال جاری منجر به افزایش ۳۳ درصدی سود ناخالص و در حدود ۱۵۱ میلیارد ریالی سود خالص شرکت در این مدت شده است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که بسیاری از سهامداران شرکت‌های سیمانی همچنان در شوک افت بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام برخی از شرکت‌های این گروه هستند، صورت‌های مالی منتشر شده بسیاری از این شرکت‌ها حتی قیمت‌های کنونی سهام این شرکت‌ها را نیز توجیه نمی‌کند.

شرکت سیمان شمال که با تحقق سود خالصی ۴۴۱ میلیارد ریالی موفق به پوشش ۹۸ درصدی سود خالص سال مالی گذشته در ۹ ماهه نخست سال جاری شده، یکی از شرکت‌هایی است که حتی رشد سود خالص در سال جاری هم نمی‌تواند توجیهی برای رشد عجیب و حباب گونه قیمت سهامش در ماه‌های گذشته باشد.

از موارد قابل توجه صورت‌های مالی ۹ ماهه حسابرسی نشده این شرکت در مقایسه با گزارش مشابه این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸، می‌توان به افزایش چشمگیر و در حدود ۳۳ درصدی نرخ‌های فروش سیمان خاکستری تولیدی اشاره داشت که منجر به رشد در حدود ۳۶۷ میلیارد ریالی جمع کل مبالغ فروش نیز شد.

همانگونه که در جدول فوق نیز ملاحظه می‌شود افزایش چشمگیر مقادیر و نرخ‌های فروش در سال جاری منجر به افزایش ۳۳ درصدی سود ناخالص و در حدود ۱۵۱ میلیارد ریالی سود خالص شرکت در این مدت شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" فخوز " از سهامداران دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فولاد خوزستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶برگزار می‌شود.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " پردیس " در نیمه ماه جاری

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری پردیس برگزار در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۵خواهد شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " قنقش " نزدیک است

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قند نقش جهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۳برگزار می‌شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود " حتاید " از دهم همین ماه

شرکت تایدواتر خاورمیانه از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: