تعداد بازدید : ۲۳۰۲
کد خبر : ۲۲۹۷۱۴
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
با انتخاب پیمانکار احداث، پروژه پلی‌اتیلن ۳۰۰ هزارتنی جدید آریا ساسول وارد فاز اجرایی شد.

پروژه جدید پلی اتیلن «آریا» وارد فاز اجرایی شد

به گزارش بورس نیوز، شرکت پلیمر آریاساسول، پس از برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار EPCC طرح توسعه احداث واحد جدید پلی‌اتیلن، شرکت مهندسان مشاور سازه با مشارکت شرکت سازه پاد تهران به عنوان برنده مناقصه انتخاب و پس از تکمیل تشریفات مقدماتی و امضای قرارداد عملیات اجرایی پروژه به طور رسمی وارد فاز اجرایی گردید.
بنا بر این گزارش، عملیات اجرایی پروژه برای مدت ۲۷ ماه برنامه ریزی شده است و در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به اتمام خواهد رسید. هدف از اجرای این طرح توسعه، افزایش سودآوری و ایجاد ارزش افزوده بیشتر از طریق تکمیل زنجیره ارزش اتیلن و ایجاد تنوع در تولید محصولات است. با اجرای این پروژه جدید تولید پلی اتیلن آریا ساسول به یک میلیون تن می‌رسد و برآورد‌ها نشان می‌دهد با بهره برداری از این پروژه، سودآوری شرکت حدود ۱۰۰ میلیون دلار افزایش خواهد یافت.

پروژه جدید پلی اتیلن «آریا» وارد فاز اجرایی شد

عملکرد چشمگیر آریاساسول در ۶ ماهه اول سال

پلیمر آریا ساسول در گزارش شش ماهه سال مالی ۹۹ توانسته ۸,۷۸۲ ریال سود به ازای هر سهم محقق کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۹۵ درصد افزایش داشته است. آریا در فصل تابستان امسال ۵,۸۱۷ ریال سود به ازای هر سهم رسیده که نسبت به فصل گذشته ۹۶ درصد افزایش نشان میدهد.

پروژه جدید پلی اتیلن «آریا» وارد فاز اجرایی شد
فروش فصل تابستان نسبت به فصل گذشته ۵۴ درصد افزایش داشته در حالی که بهای تمام شده در همین مدت تنها ۲۳ درصد رشد کرده و موجب شده تا حاشیه سود ناخالص بطرز چشمگیری افزایش یابد و از ۴۲ درصد در فصل گذشته به ۵۴ درصد در فصل اخیر برسد که یک رکورد محسوب میشود. حاشیه سود ناخالص در فصول گذشته معمولا بین ۵۲-۴۱ درصد بوده است.
جمع تناژ فروش ۶ ماهه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است. جمع مبلغ فروش آریا شش ماهه سال ۹۹ مبلغ ۶۰,۷۳۴ میلیارد ریال رسیده است

شرکت پلیمر آریاساسول، از خردادماه سال جاری با نماد آریا در بازار دوم فرابورس عرضه شد و یکی از سودآورترین شرکت‌های بازار سرمایه محسوب می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: