۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
با انتخاب پیمانکار احداث، پروژه پلی‌اتیلن ۳۰۰ هزارتنی جدید آریا ساسول وارد فاز اجرایی شد.

پروژه جدید پلی اتیلن «آریا» وارد فاز اجرایی شد

به گزارش بورس نیوز، شرکت پلیمر آریاساسول، پس از برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار EPCC طرح توسعه احداث واحد جدید پلی‌اتیلن، شرکت مهندسان مشاور سازه با مشارکت شرکت سازه پاد تهران به عنوان برنده مناقصه انتخاب و پس از تکمیل تشریفات مقدماتی و امضای قرارداد عملیات اجرایی پروژه به طور رسمی وارد فاز اجرایی گردید.
بنا بر این گزارش، عملیات اجرایی پروژه برای مدت ۲۷ ماه برنامه ریزی شده است و در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به اتمام خواهد رسید. هدف از اجرای این طرح توسعه، افزایش سودآوری و ایجاد ارزش افزوده بیشتر از طریق تکمیل زنجیره ارزش اتیلن و ایجاد تنوع در تولید محصولات است. با اجرای این پروژه جدید تولید پلی اتیلن آریا ساسول به یک میلیون تن می‌رسد و برآورد‌ها نشان می‌دهد با بهره برداری از این پروژه، سودآوری شرکت حدود ۱۰۰ میلیون دلار افزایش خواهد یافت.

پروژه جدید پلی اتیلن «آریا» وارد فاز اجرایی شد

عملکرد چشمگیر آریاساسول در ۶ ماهه اول سال

پلیمر آریا ساسول در گزارش شش ماهه سال مالی ۹۹ توانسته ۸,۷۸۲ ریال سود به ازای هر سهم محقق کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۹۵ درصد افزایش داشته است. آریا در فصل تابستان امسال ۵,۸۱۷ ریال سود به ازای هر سهم رسیده که نسبت به فصل گذشته ۹۶ درصد افزایش نشان میدهد.

پروژه جدید پلی اتیلن «آریا» وارد فاز اجرایی شد
فروش فصل تابستان نسبت به فصل گذشته ۵۴ درصد افزایش داشته در حالی که بهای تمام شده در همین مدت تنها ۲۳ درصد رشد کرده و موجب شده تا حاشیه سود ناخالص بطرز چشمگیری افزایش یابد و از ۴۲ درصد در فصل گذشته به ۵۴ درصد در فصل اخیر برسد که یک رکورد محسوب میشود. حاشیه سود ناخالص در فصول گذشته معمولا بین ۵۲-۴۱ درصد بوده است.
جمع تناژ فروش ۶ ماهه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است. جمع مبلغ فروش آریا شش ماهه سال ۹۹ مبلغ ۶۰,۷۳۴ میلیارد ریال رسیده است

شرکت پلیمر آریاساسول، از خردادماه سال جاری با نماد آریا در بازار دوم فرابورس عرضه شد و یکی از سودآورترین شرکت‌های بازار سرمایه محسوب می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ برگزار خواهد شد.

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: