تعداد بازدید : ۲۷۱
کد خبر : ۲۲۹۷۳۴
عضو کمسیون عمران مجلس:
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
عضو کمسیون عمران مجلس گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه در فضای موجود کشور و ضعف درآمدی دولت یکی از راهبرد‌های اساسی بوده و تأثیر جدی در کنترل روند قیمت مسکن خواهد داشت.

اخذ مالیات از خانه‌های خالی بر کنترل قیمت مسکن موثر است

به گزارش بورس نیوز، عادل نجف‌زاده، عضو کمیسیون عمران مجلس ، با اشاره به روند اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه توسط سازمان امور مالیاتی، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی هنوز نتوانسته اند به اهداف مدنظر برای اخذ مالیات از خانه‌های خالی دست پیدا کنند، اما قطعا اقدام عملیاتی در این حوزه در فضای موجود امکان پذیر است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در خانه ملت ادامه داد: در شرایط کنونی هم قیمت مسکن افزایش چشمگیری پیدا کرده و هم اینکه دولت با کمبود منابع اعتباری و بودجه مواجه شد، از این رو می‌توان از ظرفیت پایه‌های جدید مالیاتی برای جبران کسری بودجه استفاده کرد.

وی افزود: اقدام اخیر مجلس در تشدید قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه، اقدامی عقلانی و مبتنی بر واقعیت‌های اقتصادی کشور بوده، از این رو تصویب و تعیین تکلیف نهایی این موضوع، در ساماندهی بخشی از بازار مسکن اثرگذار خواهد بود.

نجف زاده تصریح کرد: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه در فضای موجود کشور و ضعف درآمدی دولت یکی از راهبرد‌های اساسی بوده و تأثیر جدی در کنترل روند قیمت مسکن خواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از اثرات اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه تحریک بازار ساخت و ساز است، با اجرای این قانون، سرمایه گذاران ترغیب خواهند شد که سرمایه‌های خود را از حالت مسکن‌های خالی خارج کرده و در بازار تولید مسکن مشارکت کنند.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
قانون خوبیه اگر درست اجرا بشه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "ددام" فقط ۲۵ درصد افزایش یافت

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "فجر" از ابتدای تیرماه

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان زمان پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.

"ثعتما" سرمایه را ۱۰۰ درصد افزایش داد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.

"غمینو" ۶۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت صنایع غذایی مینو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: